Alcatel’den Nasıl Olduğunuzu Kontrol Eden Saat

0
0
0
0
0
Son dönemde teknoloji firmaları, cebinizi pek çok anlamda fethettikleri yetmişiyormuş gibi, bir de bileklerinize göz diktiler ve her biri, en çok bilek sayısına ulaşmak için adeta yırtınıyor.
Teknoloji devlerinin yanı sıra elbette kimisinin adından bile bihaber olduğunuz bağımsız girişimler, hayata geçemeyen projelerde var; ancak yaygın kanı bir kaç teknoloji devinin akıllı saat pazarından en büyük payı kapıp en fazla bilek sayısına ulaşacağı yönünde.

Alcatel ise akıllı saat konusunda farklı bir bakış getirmeye çalışan firmalar arasında yer almak istemiş ve 2 ile 5 güne kadar kullanım süresi sunabilen saati ile Fransız şirket, Go Watch isminde darbeye, şoka ve suya dayanıklı bir saat üretmiş.

Piyasadaki çoğu saatten daha dayanıklı olan Alcatel Go, dayanıklılığının yanı sıra size gelen arama, mesaj, mail ve hava durumu gibi bildirimler sunuyor.

Saatin en ilginç yanı ise üzerinde bulunan kalp ritmi sensörü, akselerometre, ve jiroskop gibi algılayıcılar ile sizin hakkınızda veri toplayarak  durumunuzu ölçmesi.

Acıktığınızı, uykunuzun geldiğini, yorgun olduğunuzu ve bunlar gibi farklı durumları söyleyen saatin sunduğu veriler kısmen gerçeklik payı taşısa da elbette tıbbi ya da bilimsel bir kesinlik barındırmıyor, bu nedenle saate bakıp bakıp “aaa acıkmışım ben” deyip yarım ekmekleri, börekleri(!) gömerseniz Alcatel’i suçlayamazsınız.

İçinde bulunduğunuz durumu sosyal medya hesaplarında da paylaşmanıza imkan veren Alcatel Go, sanki yetişkin bir insanın kullanacağı değil de küçük bir çocuğa alacağı bir hediye gibi durmuş. (Alcatel’in telefonları da çok garipti zamanında; ama Fransız işte ne bekliyorsun ki; varsa yoksa je t'aime, buon appetite)

Henüz çıkış tarihi ya da fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmayan saat, bir de üstüne üstlük Android değil de Alcatel’in kendi işletim sistemini kullanıyor ki bu da uygulama sıkıntısı yaşayacağı anlamına da geliyor; ancak hem iOS, hem de Android cihazlarla uyumlu olarak çalışabiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0