Amazon’un Her İstediğinizi Yapan Hoparlörü Güncellendi

0
0
0
0
0
Amazon’un Her İstediğinizi Yapan Hoparlörü Güncellendi
Bir süre önce haberini yaptığımız Amazon’un sesli komut sistemi ile çalışan ve piyasadaki diğer hoparlörler dışında adeta bir asistan görevi gören Echo, artık size haberleri sesli olarak okuyabiliyor.
Bu haberimizde özelliklerini paylaştığımız Amazon’un çok akıllı hoparlörü Echo, son gelen güncelleme ile sizi de güncel tutabilmek için size haberleri okuyabilme özelliğine kavuştu.

Güncelleme yüklendikten sonra Echo’ya “bana son spor haberlerini oku” dediğinizde (elbette şu an Türkçe desteği olmadığı için “read me the latest sports news” demeniz gerekiyor) Echo size spor kategorisindeki önemli haberleri okumaya başlıyor ve elbette dilediğiniz farklı kategorileri de sorabiliyorsunuz. (political, economics vb)

Echo elbette size tüm haber metnini okumuyor ve onun yerine gazeteyi elinize alıp karıştırmak için zamanınız olmadığında size manşetleri ve haber özetlerini okuyor ve siz de gelişmeler hakkında detaylı bilgi sahibi olmasanız da haberlerden bihaber kalmamış oluyorsunuz.

Güncelleme ayrıca Echo’nun zaman ayarları ile ilgili de iyileştirmeler barındırıyor ve artık sadece sesli komutunuzla alarm kurabiliyor, alarmlarınızı düzeltebiliyor ve ya alarmlarınızı silebiliyorsunuz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0