Amerikan Ordusuna Androidli Miğfer

0
0
0
0
0
Amerikan Ordusuna Androidli Miğfer
Hollywood'un da bilimin gelişmesine düşünce olarak yardımcı olduğu aşikar. Akıllı teknolojiler ile güçlendirilmiş kıyafet ve aksesuarlar ile Tony Stark olmaya bir süre daha olabilir ama Iron Man’e yaklaşıyoruz.
Amerikan ordusu için geliştirilen ve giyilebilir akıllı teknoloji ürünlerini bir adım ileriye taşıyacak olan bu miğferler, askerlerin deyimi ile adeta bir Demir Adam maskesi. Android işletim sistemi kullanan bu miğferler hem askerlerin işini kolaylaştıracak hem de sağladığı koruma ile askerlerin kafa bölgesini darbelerden koruyacak.

Bir baş üstü göstergesine sahip bu miğfer aynı zamanda tüm yüzü kapladığı için bir maske görevi de görüyor. Miğferi deneyen tank subaylarından birisi de bu miğfer için “görüntü ve korumasının yanı sıra, hareket halindeyken tanktan ağzınıza kum dolmadan bakmanıza olanak vermesi çok güzel”

Henüz geliştirilme aşamasında olan diğer zırh ve ekipmanlarla da uyumlu çalışması için tasarlanan  “Demir Adam” maskesi “Headgear Thrust Area of Natick Soldier Research, Development and Engineering Center” tarafından tasarlanmış durumda.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0