Apple'ın Yeni Kalemi: Apple Pencil!

2
0
0
0
0
Apple yeni cihaz kalemi olan Apple Pen'i tanıttı.
Steve Jobs, Apple'ın CEO'su olduğu zamanlarda Stylus (cihaz kalemi) fikrini hiç beğenmediğini, bu kalemlerin son derece işe yaramaz olduklarını ve kullanıcıların bu kalemleri hantal ve kaybolabilir buldukları için kullanmak istemediklerini dile getirmişti. Bugün yapılan lansmanda ise Apple'ın kendi kalemi olan Apple Pen'i tanıtması, bu görüşün değiştiğinin sinyallerini veriyor.

iPad Pro ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen Apple Pen, çizim veya benzeri bir işleminizi gerçekleştirebilmeniz için kullanabileceğiniz cihazlardan birisi. Kalemde bulunan baskı sensörü, çizimi ne kadar hassas gerçekleştirdiğinizi algılayabiliyor ve buna göre farklı işlemler gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bu işlemleri Apple "gölgelendirme" olarak örnekledi.Kalemin bir diğer özelliği ise şekil düzeltme. Kalemi kullanarak çoğumuz düz çizgi çekemeyiz, bu zor bir işlemdir. Fakat Apple Pen sayesinde bu mümkün kılınıyor. Kalem kullanıcının çizdiği şekilleri algılıyor ve buna göre şekilde daha kesin hatlar yaratabiliyor. Düz çizgiler, tam yuvarlaklar gibi şekiller bunlardan sadece birkaçı.

Ayrıca Apple, yeni tanıttığı iPad Pro'ya Apple Pencil ile birlikte tıp çalışmalarında kullanılabilmesi için simülatör de eklediğini belirtti.Apple, Apple Pen'in 99$ üzerinden satışa sunulacağını bildirdi.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0