Apple Watch OS 2 Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!

1
0
0
0
0
Apple'ın lansmanında tanıttığı yeni işletim sistemi watchOS 2 hakkında bilmeniz gereken herşey haberimizde.
Apple birkaç dakika önce sonlandırdığı lansmanında birçok yeni ürününü tanıttı. Bu ürünlerin arasında, Apple Watch kullanıcılarını son derece yakından ilgilendiren watchOS işletim sisteminin 2. sürümü de mevcuttu.

Apple'ın belirttiğine göre watchOS 2 artık Facebook Messenger uygulaması üzerinden mesaj, ses ve lokasyon bildirimine olanak sunacak, GoPro ile birlikte çalışarak kameranın görüntüsünü saate yansıtacak ve iTranslate ile 90 dil arasından mikrofonu kullanarak ses çevirisi yapabilecek. Ayrıca saatte bulunan temel uygulamalar, bu işletim sistemi ile daha hızlı kullanılabilecek. Apple lansmanda Airstrip adlı bir uygulama tanıttı. Uygulama hastaların ve doktorlarının arasındaki iletişimi daha iyi hale getirmek amacıyla özel olarak tasarlandı ve Airstrip de yeni işletim sisteminde bulunacak. Airstrip ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni işletim sisteminde Apple Siri'yi de unutmuş değil. Siri watchOS 2'de çok daha akıllı olacak ve daha fazla işlemi yerine getirebilecek. Siri'nin yanı sıra Apple, Maps'e de yeni bir özellik ekleyerek toplu taşıma araçlarının bilgilerine uygulamada yer vermiş.

Apple Watch'ın yeni işletim sistemi olan watchOS 2, 16 Eylül tarihinden itibaren indirilebilir olacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0