Harbiden Uçan 20.000 Dolar Değerindeki Hoverboard: ArcaBoard

0
0
0
0
0
Tıpkı Geleceğe Dönüş film serisinde gördüğümüz gibi sizin harbiden uçmanızı sağlayabilecek bu hoverboard 20 Bin Dolar'a 6 dakika havada takılmanızı sağlıyor.
Geleceğe Dönüş filmlerinde gördüğümüzde "Yav bu teknoloji ne zaman gelecek acaba?" diye her zaman düşünürüz. Hoverboard olarak adlandırılan ve "Uçan Kaykay"  şeklinde adlandırabileceğimiz bu teknoloji için son dönemde birçok çalışma yapılıyor. Ancak görünüşe göre en elle tutulur olan şu anda ArcaBoard oldu.

Kullandığı motorlar ile toplamda 2572 beygir gücü barındıran 203,000 watt bataryalara sahip olan bu hoverboard harbiden uçuyor. Ancak 6 dakikalik bir uçuş keyfinden sonra inmeniz gerekecek. 30cm yükselebilen ve 20km/s hızında gidebilen bu araç daha başlangıç aşamasına göre gayet iyi performans sunuyor aslında.Bildiğiniz gibi şu iki telerli ya da tek tekerli olan cihazlara da hoverboard deniyor ancak aslen değiller. Bu ArcaBoard ise sahip olduğu motorlar sayesinde harbiden uçabildiği için tam bir hoverboard olarak dikkat çekmekte. 20.000 Dolar'a mal edilen bu hoverboard, ona rağmen sadece 6 dakika uçuş sunması fiyasko. Ama şu da bir gerçek. Bu daha geliştirilen bir proje ve ilk adım olarak uçmasını başarabilmek büyük bir adım.Eğer bu hoverboardu gördüğünüzde "daha önce daha güzel uçanları görmüştük" gibi düşünceleriniz varsa boşverin. Çünkü onların birçoğu sahte ve gerçek olanları ise manyetik alanı kullanarak uçuyor. Yani iki magnetin birbirine itme gücü. Tıpkı hızlı trenlerde olduğu gibi onun gitmesi için manyetik alana sahip yollar gerekli. Fakat ArcaBoard için buna gerek yok. Su, taş, toprak vs hiç farketmeden her yerde gidebilecek olan bu ArcaBoard daha da geliştirildiği taktirde artık Geleceğe Dönüş filminde gördüğümüz yeniliklerden birine daha sahip olmuş olacağız.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0