Hizmetçi Robot Asus Zenbo Tanıtıldı ve Fiyatı Açıklandı!

4
2
1
0
0
Hizmetçi Robot Asus Zenbo Tanıtıldı ve Fiyatı Açıklandı!
Computex 2016'nın en ilginç ürünlerinden biri olmaya aday olan Zenbo robot tanıtıldı. Asus'un ev asistanı olarak tasarladığı yeni robotun fiyatı da açıklandı.
Computex 2016’da ZenFone 3 ve Zenbook 3 cihazlarını tanıtan tayvanlı üretici Asus, Zenbo adlı robotuyla herkesi şaşırtmayı başardı. Ev işlerine odaklanan yeni robotun fiyatı da tanıtım etkinliğinde açıklandı. Ailenin bir parçası olmayı amaçlayan Zenbo robotun yeteneklerine ve özelliklerine hızlıca bir göz atalım… 

 Zenbo Hangi Özelliklere Sahip?

Zenbo’nun amacı ev içinde gerçekleştirilen birçok eyleme ve evde yaşayanlara yardımcı olmak. Biraz geniş bir tanım olduğunu farkındayım ama robotumuzun yemek tarifi vermekten, çocuklara kitap okumaya, gelen misafirleri karşılamaktan, ev halkının kişisel ajandasını tutmaya kadar birçok farklı özelliği mevcut. Bu nedenle, Zenbo için "ev hakının en büyük destekçisi" demek sanırım yanlış olmaz.
 

 Zenbo Robotun Fiyatı Ne Kadar?

11 dakikalık tanıtım filminde Zenbo’nun özelliklerini ve kullanım amaçlarını izleyicilere aktaran Asus, yeni cihazını “akıllı, ufak refakatçiniz” şeklinde tanımlıyor. Çünkü yeni robot size oyun arkadaşı olmaktan, kişisel asistanlığınıza kadar birçok işlevi yerine getiriyor. Konuşma, yürüme, evi kontrol etme, çocuklar için eğitmenlik yapma, oyun arkadaşlığı gibi farklı alanlarda kullanılabilecek Zenbo robotun geliştiricilerin katkısıyla ulaşacağı noktayı kestirmek güç.  Asus tarafından geliştiriciler için bir platform da hazırlanmış durumda ve destek sağlanıyor. Henüz satış tarihi açıklanmayan Zenbo’nun fiyatı ise 599 dolar.
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0