Hamileyken Bebeğinize Müzik ve Ses Kaydı Dinletmek: BabyPod

2
2
1
1
0
Hamileyken fetüs durumundaki bebeklere müzik dinletmek yararlıdır konusundan yola çıkan bir ekip BabyPod ile hamile karnındaki bebeğinize daha doğmadan keyifli vakit geçirmenizi amaçlıyor.

Günümüz teknolojilerinde ilginç diyebileceğimiz çözümler çok fazla görmüştük. Ancak bu sefer konumuz olacak olan BabyPod isimli bir sistem birçok kişi için ilginç veya saçma gelecekken jinekologlara göre ise oldukça yararlı olduğu söyleniyor.

İspanya'da geliştirilen BabyPod isimli cihaz aslına bakarsanız minik bir hoparlör. Amacı ise anne karnında fetüs konumunda olan bebeklere müzik dinletmek ve ebeveynlerinin ve kardeşlerinin sesini daha doğmadan duymasını sağlamak. Bildiğiniz gibi hamilelerin özellikle müzik dinlemelerinin bebekleri için yararlı olabileceğine dair bir inanış bulunuyor. Buradan hareketle üretilen BabyPod, oldukça ses getireceğe benziyor.Resimde gördüğünüz özel kılıfında gelen BabyPod'un kulaklık girişini bir müzik çalara ya da akıllı telefonunuza takarak hoparlör olan minik kısmını ise tampon gibi vajinaya yerleştirilmesi gerekiyor. Daha sonra akıllı telefonunuzdaki BabyPod uygulamasıyla beraber ücretsiz olan ilk listeyi ya da kendi ses kaydınızı oluşturarak bebeğinize dinletebiliyorsunuz.Yapılan araştırmalarla bu teknolojiyi kullanan bebeklerin annesine daha rahat bir hamilelik dönemi geçirdiği ve aynı zamanda müziklere ve seslere de tepkisel olarak olumlu yanıt verdiği görüşmüş. Günlük 10-20dk maksimum olacak şekilde kullanımı önerilen BabyPod, birçoğunuza kullanım şekli açısından da ilginç gelebilir. Fakat karnın dışarısından duyabileceği ve duyduğunu sandığımız birçok sesi duymadığı için bu kullanımın daha yararlı olduğu söylenmekte.16 hafta ve sonrası hamilelik dönemlerinde kullanılabilen bu BabyPod'un bu dönemde kullanım önerisi ise bebeklerin 16 haftadan sonra duyma yetilerini kazanmış olması olarak gösterilmekte. 26. haftada ise daha iyi şekilde duyabilecek olan bebeklere dışardan gelecek oldukça zor duyulan ve anlaşılamayan sesler yerine bu şekilde net ve aynı zamanda müzik ile yararlı bir dönem de geçirtmek mümkün oluyormuş.

Tabii bir de bebeklerin tepki vermesi durumunda duyulacak sevinç var. Daha mantıklı bir şekilde anlatacak olursak bebeğinize ses kaydı ile ileteceğiniz mesajlar ile vereceği ağız be el hareketleriyle tepkisi eminim ebeveynlerini fazlasıyla sevindirecektir.
 


Ses düzeyi 54 desibel olarak normal bir şekilde ayarlanan, bebeğe ya da hamileye en ufak bir zararı bulunmayan BabyPod, aynı zamanda bir pil, batarya ya da bluetooth gibi radyasyon etkisi verecek bir materyal içermediği için bebeğinize bu bakıma da bir zarar vermediği söyleniyor.

Buradaki resmi sitesi üzerinden Türkiye'ye de satışı gerçekleştirilen BabyPod 392.14TL fiyatı ile satın alınabiliyor. Eğer almak isteyen çiftler olursa yine de kendi kadın doğum uzmanlarına sormasını tavsiye ediyorum.
 

2
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
1
0