Bang and Olufsen'den 40000 Dolarlık Efsanevi Hoparlör: BeoLab 90!

0
0
0
0
0
Dünyanın en iyi hoparlörü Bank and Olufsen adlı firmanın 90. yılına özel olarak yapıldı.
Hoparlörler hayatımızda çok büyük bir yeri olan cihazlar. Birçok firmanın bulunduğu ve oldukça çok çeşidinin olduğu bu cihazların sektörü, diğer tüm elektronik ürünlerde de olduğu gibi kalitesi ve fiyatı birbirinden farklı binlerce modeli barındırıyor. Bang and Olufsen, bu sektörde bulunan büyük ve köklü firmalardan birisi. Gelecek ayın 90. kuruluş yıldönümü olmasının şerefine Bang and Olufsen, dünyanın en iyi ve en pahalı hoparlörlerinden birisini üretmiş.

BeoLab 90 adındaki bu hoparlörler yaklaşık 150 kilo ağırlığa sahip. Danimarkalı firma, bu özel hoparlörü tüm çevresine eşit miktarda ses verebilmesi adına farklı bir şekilde tasarlamış. BeoLab 90, klasik hoparlörlerde karşılaştığımız şekilde tek değil, birçok yöne bakan ses çıkışların sahip. Bu sayede hoparlör, yerleştirildiği yerden tüm çevresine eşit oranda ses kalitesi sunabiliyor.
 

Bang and Olufsen tarafından üretilen BeoLab 90 tam 8200 watt güce sahip. Ayrıca bu gücünün yanı sıra dev hoparlör, 18 ses çıkışına (hoparlöre/amplifikatöre) sahip. Hoparlör, kullanıcılarına özel olarak üretilmiş bir mobil uygulama ile birlikte sunuluyor. Bu mobil uygulama, kullanıcının isteğine göre BeoLab 90'ın kendini ayarlamasını sağlıyor. Uygulama kullanılarak ses dalgası boyutundan şarkı listesine kadar birçok özelliğe erişilebiliyor.BeoLab 90 bu muhteşem özelliklerinin yanı sıra oldukça pahalı bir fiyata sahip. Eğer Bang and Olufsen'in özel seri bu hoparlörünü satın almak istiyorsanız 40.000 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Belirtmekte fayda var, bu hoparlörler ikili set olarak kullanılıyor ve 40000 dolar sadece bir tanesinin fiyatı.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0