Siz Yokken Ev Dolu Gösteren Akıllı Lamba!

2
0
0
0
0
Siz evde yokken, hırsızları kaçıracak yeni akıllı lambalar üretildi!
Hepimiz babamızdan, annemizden duymuşuzdur veya görmüşüzdür. Eğer gece geç döneceğimiz bir misafirliğe veya bir kaç gün evde olmayacaksak, tatile gidiyorsak, son bavul kapıdan çıkarıldıktan sonra açık bırakılan mutfak veya antre lambası hep dikkatimizi çeker. Sorduğumuzda ise "Hırsızlar takip eder, ışık yanmazsa evde olmadığımızı anlar girmeye çalışırlar" cevabını alırdık.

Ben orta halli bir ailenin çocuğuydum, tasarrufla yaşamayı öğrenmiştim. Şimdi herşeyden tasarruf etmeye çalışan babam 1 hafta boyunca lambayı açık bırakacaktı? Hani evi soydurmaktan iyidir (hojdir ama benana!) fakat boşa giden para, milli serveti hep düşünürdüm.

Bu sorun sadece bizim sorunumuz değilmiş, buna çözüm olarak akıllı lambayı üretmişler. Peki nasıl çalışıyor ?İçerisindeki sistem sayesinde, BeON isimli bu akıllı lambalar kullanmaya başladığınız andan itibaren, sizin ışıkları nasıl kullandığınızı takip ediyor, hangi saatler hangi bölgeyi aydınlattığınızı gözlemliyor, Bu gözlemlerden elde ettiği veriler ile siz evde yokken sizin hareketlerinizi taklit ediyor ve  sanki siz evde gündelik bir hayat yaşıyormuş gibi aydınlatıyor.

Bu sayede bizlerin açık bırakıp gittiği lambalar gibi sürekli yanmıyor, boşa elektrik ve para harcamıyor. Ayrıca modüler bir yapıya sahip olan lambalar sonradan geliştirilebilir şekilde tasarlanmışlar. Tek başına bir BeON lambası 800 lümenlik aydınlatma sağlayabiliyor. Elektrikler kesilse bile içerisindeki batarya sayesinde işlevini sürdürebilen akıllı lambalar, ayrıca sese de duyarlı. Yani birisi gelip zile bastığında otomatik oalrak ışıkları yakabiliyor. 

BeON lambalar bayağı güzel olmuş. Bize böyle kullanışlı akıllı zımbırtılarla gelin :)
 

 BeON Tanıtım Videosu


 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0