BlueMaestro'dan Dünyanın İlk Akıllı Emziği Görücüye Çıktı

1
0
0
0
0
Gün geçmez ki bir cihaz daha akıllanmasın. Sıradaki cihazımız da Pacif-i isimli emziğimiz oldu.
Her alanda, her sektörde, ve her yaştan kişiye göre kesin bir akıllı cihazın bulunduğu şu akıllı teknolojiler dönemimde gelişmiş mamaRoo ile beraber bebeklerimiz de bu teknolojilerden nasibini almıştı. Şimdi ise beşikten sonra bir de akıllı emzik ortaya çıktı.

BlueMaestro adlı firma tarafından üretilen Pacif-i, dünyanın ilk akıllı emziği olarak karşımıza çıkıyor. Pacif-i'deki silikon meme içerisine bir termometre yerleştirilerek Bluetooth 4.0 yardımıyla ebeveynlerin Android ve iOS uygulaması üzerinden sürekli bir ateş durumu kontrolü yapabilmesini sağlıyor. Olması gerekenden yüksek seviyelere çıktığında anne-babayı bilgilendiren Pacif-i bu verileri sürekli hafızada tutarak uzun süreli bir veri aktarımı yapabiliyor.Ayrıca bebeğinizin fazla uzaklaşma durumunda da sizi bilgilendiren Pacif-i'nin Avrupa Tıp Komisyonu onayı alması gerekiyor. Şu anda bu işlemlerle uğraşan BlueMaestro firması onaydan emin görünüyor ki $40'lık bir fiyat etikeyiyle ön sipariş almaya başlamış.

Komisyon'dan onay alır mı bilinmez ama zaten radyasyon cehennemine doğacak bebek için anne ve babası tarafından çocuklarının ağzına ağzına radyasyonu dayamak isteyecekleri pek düşünülemiyor. İlerleyen zamanlarda onayı alıp almayacağını ya da alırsa da kullanan olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0