BMW'den Dokunmatik Ekranlı Akıllı Anahtarlık

5
1
0
0
0
Herşeyin akıllı olduğu 21. yüzyılda anahtarlıklarda akıllanmaya başladı. Akıllı cihazlara son örnek BMW'nin tanıttığı dokunmatik ekranlı anahtarlık oldu.
21. yüzyıl teknolojide durmaksızın yenilikler getirmeye devam ediyor. Özellikle her teknoloji fuarlarıyla karşımıza çıkan ilginç yeniliklerden biri de bu sefer araba üreticisi BMW tarafından geldi.BMW'nin akıllı anahtarlığı'nın en önemli özelliği 2.2" boyutundaki dokunmatik LCD paneli. Bu panel üzerinden aracınızın yakıt seviyesini, hava sıcaklığını, servis durumunu ve kapı-pencere durumlarını görebilecek, aynı zamanda aracınızın klimasını önceden aktif ederek istediğiniz sıcaklığa siz daha aracınıza binmeden ayarlayabileceksiniz. Ekranda sürükleme yaparak geçiş yapabileceğiniz menülerinde de bu özelliklerin dışında farklı özelliklerin olması da bekleniyor.Bu anahtarlığa sahip BMW kullanıcıları araçlarına belli bir mesafeden yaklaşmaya başladıklarında otomatik olarak kapı kilitleri açılıyor ve araç çalışmaya başlıyor. Ayrıca akıllı cihazlardaki en büyük sıkıntı olan batarya sorunu bu akıllı anahtarlık için geçerli değil. Li-ion batarya kullanan anahtarlık tam dolu iken 3 aylık bir kullanım vaad ediyor. Ayrıca aracınıza binip anahtarlığınızı vitesin yanına koyduğunuz anda kablosuz olarak şarj olmaya başlıyor. Bu sayede bataryanızın bitmesi neredeyse imkansız.

Ayrıca (tahminimce kablosuz şarj özelliği opsiyonel olacağı için) usb ile de şarj olabilen bu anahtarlığı şu an için sadece BMW i8 modeli destekliyor. Opsiyonel olarak sunulacak bu akıllı anahtarlık ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş BMW'nin tüm araçlarına entegre edilecektir.
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0