Boeing Black Kendini İmha Edebilecek

1
0
0
0
0
Boeing Black Kendini İmha Edebilecek
Dünyaca ünlü uçak şirketi Boeing, kurcalandığında kendini imha edebilecek bir akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Dünyaca ünlü uçak şirketi Boeing, kurcalandığında kendini imha edebilecek bir akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu kendini imha modu patlama ya da duman olmaksızın telefon içerisindeki bütün verilerin tamamen silinmesini kapsıyor. Daha önce de belirttiğimiz Amerika'da tartışılan yasa tasarısı üzerine böyle bir telefonun duyurulması, yasanın geçeceğini ve yakın zamanda bunun gibi çokça modelle karşılaşacağımızı gösteriyor.

Boeing tarafından yapılan açıklamaya göre cihazın iç donanımına ulaşmak üzerine yapılan herhangi bir girişim kendini imha modunu tetikleyecek ve cihaz içerisindeki bütün verilerin tamamen silinmesine sebep olacak. Ve bu telefon ancak bir tuğla kadar yararlı hale gelecek. Şirketin verdiği detaylar doğrultusunda, Android işletim sisteme sahip olacak bu akıllı telefon yaza doğru piyasaya çıkacak ve adı Boeing Black olacak. Hedef kitlenin ileri güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyan müşteriler olduğunu belirten Boeing şirketi; kendini imha modu haricinde, bu telefonunun gelen-giden aramaları ve cihaz içerisinde depolanan verileri şifreleyecek dahili bir donanıma ve yazılıma sahip olacağını belirtti.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0