Bu Yatak, Deprem Anında Sizi Güvenli Bir Şekilde 'Gömüyor!'

4
1
1
0
0
Çinli Wang Wenxi’nin geliştirdiği bu yatak, deprem anında kapanıp güvenliğinizi sağlayacak şekilde sizi gömüyor.
Depremler, insanoğlunun en eski düşmanlarından bir tanesi. Ne zaman geleceği belli olmayan bu düşmanla başa çıkabilmenin elbette bazı yolları var; depreme ultra dayanıklı binaların inşa edilmesi ya da alınan eğitimle deprem anında neler yapılması gerektiği gibi. Fakat Çinli Wang Wenxi’nin geliştirdiği anti-deprem yatağı, en yıkıcı depremlerde bile güvende kalmanızı sağlayan bir sisteme sahip.

Şöyle ki bu yatak, deprem olduğu sırada kutu haline gelerek kişiyi bu kutunun içerisine alıyor. En yıkıcı depremlerde dahi zarar görmeyen bu kutunun içerisinde, felaket anlarında bulundurulması gereken malzemeleri barındırabileceğiniz bir bölüm yer alıyor (yiyecek, içecek, oksijen maskesi gibi). Bu sayede hem kendi sağlığınızı ve güvenliğinizi korumuş oluyorsunuz, hem de çevrenizde depremden etkilenen insanlara yardım edebilecek durumda olabiliyorsunuz. (tabii şanslı olup kutunun üzeri duvar parçacıklarıyla dolu olmazsa)

Kabul etmek gerekiyor ki yatak biraz ürkütücü, fakat fonksiyonları sebebiyle deprem sırasında oldukça işe yarar görünüyor. Anti-deprem yatağının çalışma prensibini aşağıdaki video üzerineden inceleyebilirsiniz.
 
4
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
1
0
0