Müzik Dinleyebileceğiniz Güneş Gözlüğü: Buhel Soundglasses

0
0
0
0
0
Kickstarter’daki yaratıcı projelere bir yenisi daha eklendi. Atellani şirketi tarafından tasarlanan ve Buhel Soundglasses adı verilen gözlük ile kulaklığa gerek kalmadan telefon görüşmeleri yapabilir ve dahası müzik dinleyebilirsiniz.
Kickstarter’daki yaratıcı projelere bir yenisi daha eklendi. Atellani şirketi tarafından tasarlanan ve Buhel Soundglasses adı verilen gözlük ile kulaklığa gerek kalmadan telefon görüşmeleri yapabilir ve dahası müzik dinleyebilirsiniz.

İlk görünüşte normal bir güneş gözlüğünden farksız olan ürün, ön tarafında bulunan mikrofon sayesinde telefon görüşmesi yapmanıza olanak sağlıyor. Sıra dışı tasarımı, kulakların kapatılmasına izin vermiyor ve dışarıdaki sesleri kesintisiz olarak dinlemenizi sağlıyor. Gözlüğün iki tarafında yer alan sesin kafatası üzerinden iç kulağa aktarılmasıyla çalışan sistemle konuşmayı ve müzik dinlemeyi eş zamanlı olarak yapabiliyorsunuz. iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlara kolaylıkla bağlanabilen gözlükte Bluetooth 4.0 teknolojisi kullanılmış. Soundglasses, üzerinde programlanabilir bir tuş bulunduruyor ve bu tuş aracılığıyla görüşmeyi açıp-kapatma veya kişisel asistana bağlanarak komut verme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor. Ayrıca ortalama 3 saatlik şarj ile 2-3 saatlik görüşme yapabiliyorsunuz.  Kickstarter’daki ilgiden gayet memnun olan gözlük hedeflenen rakamı yakalamayı çoktan başarmış. Eğer hem bu projeye destek olup hemde işi biraz ucuza getirmek istiyorsanız 175 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Ama inatla ben piyasaya çıktıktan sonra alacağım derseniz 270 dolar ödeyip alabilirsiniz. Yaz aylarında kullanıcılara ulaşacak olan gözlük hakkındaki ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0