Bundesliga'da Gol Çizgisi Teknolojisi Kullanılacak

0
0
0
0
0
Bundesliga kulüp temsilcilerinin aldığı karara göre önümüzdeki sezon Almanya 1.Lig'de gol çizgisi teknolojisi kullanılacak.
Almanya 1. Lig kulüplerinin temsilcileri, yıllık toplantıda önemli bir karara imza attı. Bundesliga’ya gol çizgisi teknolojisinin getirilmesiyle ilgili karar oylamaya sunuldu. 15 kulüp olumlu yanıt verirken 3 kulüp teknolojinin getirilmesini istemedi. Alınan karara göre gol çizgisi teknolojisi önümüzdeki sezon uygulanacak.

Gol çizgisi teknolojisi ilk olarak 2014 Dünya Kupası karşılaşmalarında kullanılmıştı. Oynanan maçlarda oldukça faydalı olan teknoloji, turnuvanın bitmesiyle İngiltere Premier Lig’de de kullanılmaya başlandı.Geçtiğimiz sezon gol çizgisi teknolojisi, Alman futbolunun gündemine yerleşmiş ancak kurulum masraflarından dolayı iptal edilmişti. Bu sene toplanan kulüp temsilcileri kararı onayladı ve önümüzdeki sezon Bundesliga gol çizgisi teknolojisi ile tanışacak. Bu teknoloji her stadyuma 150 bin euroya mal olacak. Sistemin uygulamaya geçmesiyle topların içine akıllı çipler, stadyum içine ise çeşitli kamera sistemleri kurulacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0