Can Sıkmaya Devam Eden 5 Güncelleme Türü

1
0
0
0
0
Can Sıkmaya Devam Eden 5 Güncelleme Türü
Teknolojik alet denilince, akıllara gelen Yazılım güncelleştirmeleri, her ne kadar kullanıcıları rahatlatmaya, sorunları ortadan kaldırmaya yönelik olsa da, bazen gerçekten can sıkıcı ve sinir bozucu bir durum olabiliyor.
Teknolojik alet denilince, akıllara gelen Yazılım güncelleştirmeleri, her ne kadar kullanıcıları rahatlatmaya, sorunları ortadan kaldırmaya yönelik olsa da, bazen gerçekten can sıkıcı ve sinir bozucu bir durum olabiliyor.
 

 1- FirmWare Güncellemeleri

İster telefonunuzun, ister oyun konsollarınızın güncelleştirmesi olsun, güncelle seçeneğine onay verildiğinde, içimize doğan o “Ya bir terslik çıkarsa?”, “Ya güncelleştirme yarıda kalırsa?” endişesi bizi içten içe tüketir.
Her ne kadar bu güncelleştirmeler çoğu zaman sorun çıkartmasa da, kullanıcıları endişelendirmeye, içlerindeki adrenalin duygusunu ortaya çıkarmaya yetiyor.
 

 2- Windows Güncellemeleri

 Bilgisayarınızı açtınız ve aceleniz var, hemen bir şeye bakıp çıkacaksanız. Ama sizi bir sürpriz bekliyor… “Yazılım güncellemesi.” Veya  bilgisayarı hemen kapatıp evden çıkmanız gerekiyor, şeytanın işi mi var kardeşim? Hopp… Ekranda bir yazı “Lütfen makinenizi kapatmayın ve fişini çekmeyin güncelleştirmeler yükleniyor.” Hayde…. Hadi masaüstü bilgisayarı bırak kapansın, ya laptopu yanınıza almanız gerekiyorsa ? Maalesef ki; bilgisayarı açılır vaziyette çantaya koymaktan başka çareniz kalmıyor.
 

 3- Beklenmedik Cihazlara Gelen Güncelleme

Sevdiğiniz, sürekli vakit geçirdiğiniz bir uygulama veya oyun var. Duyduğunuz haberlere göre, güncelleme gelecek ve uygulamaya yeni özellikler katılarak sizin için daha çekici bir hal alacak. “Güncelleme geldi hemen yüklemeliyim.” Dersiniz fakat size bir uyarı beklemektedir; “Cihaz uyumlu değil.
 

 4- Güncelleme İle Değişen İşlevler

Yazılım iyi, güzel, hoş geldi ama bundan önceki alıştığınız versiyonundan bazı farklılıklar mevcut. Can sıkıcı durumların başında gelen nedenlerden biridir. "Keşke yüklemeseydim", diye düşünebilir ve pişman olabilirsiniz. Ama daha kötüsü güncelleştirmeyi geriye alamıyorsan gerçekleşir. ( Şahsen benim başıma gelmiş bir olaydır. )
 

 5- Adobe Reader Güncelleştirmeleri

Bilgisayarı açtınız, güzel güzel sohbet ediyor, internette dolaşıyorsunuz ve ekranınıza Adobe Reader her zamanki gibi güncelleme yolluyor. Güncelleştirmeyi yaparken, "Acaba ne değişti?" Diye düşünenler vardır belkide. Merak etmeyin hiç bir şey değişmiyor, sadece can sıkmak için gelen bir güncelleme tipi.
 
 
 
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0