• Anasayfa
  • Zımbırtılar
  • Canon'un Yeni Kamerası, Karanlıkta Göremediğiniz Yerlerin Bile Fotoğrafını Çekebilecek!

Canon'un Yeni Kamerası, Karanlıkta Göremediğiniz Yerlerin Bile Fotoğrafını Çekebilecek!

0
0
0
0
0
Canon'un 30.000$ değerindeki yeni kamerası, şimdiye kadar ki en yüksek ISO değerine sahip.
Kameralar ve lenslerinin pahalı olduğunu hepimiz biliriz. Birçok sektörde yeri olan bu cihazlar ve parçaların fiyatları pek uygun olmasa da, çektikleri fotoğraf ve videolarla fiyatlarının hakkını verirler.

Canon'un yeni kamerası, pahalı olmasına rağmen fiyatının hakkını verecek olan kameralardan birisi. ME20F-SH adındaki bu yeni kameranın marifetleri saymakla bitmez ama bu özelliklerin içlerinden bir tanesi bu kamerayı özel kılıyor; ISO değeri. ME20F-SH tam olarak 4.000.000 ISO değerine sahip. Peki bu "ISO değeri" ne işe yarar? ISO, kameranın ışığa duyarlılık derecesine verilen isimdir. Kamerada ne kadar büyük ISO değeri bulunursa, kamera karanlık bölgeleri o kadar iyi görüntüleyebiliyor. Yani bu şu demek, hiçbişey göremediğiniz bulutsuz bir gecede kamerayı gökyüzüne tuttuğunuz an, ışık kirliliği yüzünden sizin göremediğiniz ama hep orada olan yıldızların çoğunu, kamera yardımı ile görebileceksiniz.Boyutu oldukça küçük ve rahatlıkla taşınabilir olan ME20F-SH'de bu kadar büyük ISO değerinin bulunması ve boyutlarının elverişli olması, bu kamerayı güvenlik amaçlı kullanılabilir kılmış (fiyatının pahalı olması, gece tam görüş gerektirecek kadar güvenlik isteyen yerleri etkilemeyecektir). Ayrıca Canon'un da kameranın tanıtımında söylediği gibi, kamera düşük ışıkta yapılacak belgesellerde de gayet rahat bir şekilde kullanılabilir.

Canon'un altını çizerek belirttiğine göre kamera, gece görüş özelliğini hiçbir lensinden almıyor. Yani bu, cihazın kendine has olan bir özelliği.

Kamera, bu yılın Aralık ayında satışa sunulacak.

Kaynak: Engadged 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0