Casio’dan Fiyat Olarak Apple Watch’a Rakip Saat: G-Steel

1
0
0
0
0
Casio’dan Fiyat Olarak Apple Watch’a Rakip Saat: G-Steel
İlk G-Shock tanıtıldığında yıl 1983’tü ve dayanıklılık konusunda ondan daha iyi bir saat yoktu. 90’larda yeniden popülaritesini yakalayan saat 1998 yılında 19 milyon adet satmış ve Casio’nun en ikonik saatlerinden biri olmuştu.
Son yıllarda daha pahalı ve lüks sınıf ürünlere yönelen firma, 1000 Dolar’ın üzerinde metal gövdeli modelleri ile piyasada farklı bir yer elde etmiş durumda iken G-Shock fanları Casio’dan daha farklı bir şey bekliyordu. (akıllı olmayan ve satın alınabilir bir saat… Sadece bir saat)

Casio’nun bu talebe karşılık sunduğu saat ise kısmen de olsa hayranlarının isteğini karşılar nitelikte.

Yeni G-Steel serisi saatler 280 Dolar’dan başlayan fiyatları ile piyasaya girdi.

G-Shock serisinin genel karakteristiğinden ayrılmadan gelen bu saat çelik kayışı ile birlikte darbelere karşı son derece yüksek dayanıklılık sunuyor ve 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile bizlere yeniden bir zamanlar suya dayanıklılığın nasıl olduğunu hatırlatıyor. Ayrıca güneş enerjisi ile çalışan saat, bir mağarada mahsur kalmadığınız sürece batarya konusunu dert etmenizi gerektirmiyor.

GPS aracılığı ile otomatik olarak saati ayarlayan Casio’nun Hybrid Wave Ceptor sisteminden yoksun olan bu saate bir de alternatif ve daha farklı bir şeyler düşünenler için geliştirilmiş olan MR-G Atomic Solar Hybrid modeli ise Titanyum 64 ismindeki bir alaşımdan üretilmiş ve saf titanyumdan 7 kat daha sağlam bir gövdeye sahip, 6000 Dolar değerinde bir model daha piyasaya sürmüş.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0