Cep Telefonlarındaki Taksit Yasağı Kalkıyor mu?

1
0
0
0
0
Cep Telefonlarındaki Taksit Yasağı Kalkıyor mu?
Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, cep telefonlarına uygulanan taksit yasağının kalkmasıyla ilgili bir düzenleme yapılabileceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Bankacılık Düzenlene ve Denetleme Kurulu'nun geçen sene hazırladığı taslağın meclis tarafından kabul edilmesiyle birlikte telefon satışlarındaki taksitlendirme tamamen kaldırılmıştı. Getirilen bu yasakla ilgili ülkemizde çeşitli çözümler üretilmişti. Fakat gelen son haberlere göre artık satıcılar, alternatif çözümler üretmeye çalışmayacaklar.

Geçtiğimiz günlerde NTV/CNBC-e'nin ortak yayınına katılan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, insanların "gelirlerine göre" taksitlendirme başlıklı bir sistemden bahsetti. Getirilen yasakla birlikte cep telefonlarındaki satış rakamları ciddi oranlarda düşürmüştü. Satışların tekrar eski haline gelmesi için bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirten Babacan, insanların aylık gelirlerine göre taksitlendirme arasında bir bağ kurularak cep telefonu satışı yapılabileceğiyle ilgili bir çözüm içerisinde olduklarını belirtti. Babacan 1 yıl boyunca veri toplayacaklarını ve bu verilen analiz edilmesiyle tekrar satış yapılabileceğini söyledi.

Bu açıklamaların ardından cep telefonuna getirilen taksit yasağının artık çok büyük olasılıkla kalkacağını söyleyebiliriz. Sizce de bu yasak kalkmalı mı? Düşünceleriniz ne yönde?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0