Coin’in 2.0 versiyonu Kredi Kartlarına NFC Getiriyor

0
0
0
0
0
Coin’in 2.0 versiyonu Kredi Kartlarına NFC Getiriyor
Tüm kredi kartı bilgilerinizi telefonunuzda saklamanıza imkan veren Coin, 2.0 versiyonu ile sunduğu NFC desteği ile dokun-öde dönemini başlatıyor.
Bir dönem Karadenizli dayının “Samsung bizi bu çip sayesinde dinliyor, takip ediyor. Aha, söktüm Samsung’un işlerini baltaladım” şeklinde açıklaması ile tüm ülkenin NFC bağlantısı hakkında bilgi sahibi olmasını sağladığı bu teknoloji, ApplePay örneğinde de gördüğümüz gibi yeni ödeme sistemlerinde çokça kullanılabilir durumda.

Coin de işte bu sistemi kullanan ve tüm kredi kartlarınızı tek bir yerden kontrol etmenizi sağlayan bir hizmet.

Kendi çözüm ortakları ile çalışan Coin, henüz tüm bankaları kabul etmiyor; ancak hatrı sayılır miktarda seçeneğiniz mevcut ve artmaya da devam ediyor.

Kredi kartı boyutunda bir cihaz ve bir de mobil uygulamadan oluşan Coin, uygulama sayesinde kartlarınızı tanıttığınız ve her birini ayrı ayrı taşımak yerine cebinize atıp her kartı tek bir yerde taşıdığınız bir cihaz. 2.0 versiyonu ile gelen güncelleme sayesinde ise artık iki kat daha hızlı ve artık kartlarınızı ayrı ayrı isimlendirmenize imkan veriyor.

İlk versiyonun kullanıcılarına ücretsiz olarak gelen güncelleme iOS ve Android uyumlu uygulaması aracılığı ile indirilebilir durumda. Eğer 2.0 versiyonu ile Con’e ilk kez sahip olacaklar arasında iseniz de şu an 117,50 Dolar karşılığında ön siparişleri kabul etmeye başladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0