• Anasayfa
  • Zımbırtılar
  • Bükülebilen Silah Cornershot, ABD ve İsrail’in Ardından Şimdi de Türkiye’de Üretiliyor!

Bükülebilen Silah Cornershot, ABD ve İsrail’in Ardından Şimdi de Türkiye’de Üretiliyor!

1
0
0
0
0
Bu zamana kadar ağırlıklı olarak Çin, ABD ve İsrail ordusu tarafından kullanılan ve hedefin pozisyonuna göre sağa ya da sola doğru bükülebilen Cornershot türü silah, artık ülkemizde de üretilecek.
Elektrik Elektronik Mühendisi Görkem Kalender, teknoloji harikası olan ve üretiminin daha çok ABD’yle İsrail’de yapıldığı Cornershot isimli silahın artık Türkiye’de de üretilmeye başlandığını açıkladı. Hedefine göre sağa ya da sola doğru bükülerek yönlendirilebilen silahın maliyeti ise 8 bin TL.

Asimetrik savaş standartlarına uygun olarak üretilen Cornershot’la ilgili bilgiledirmede bulunan Kalender, "Silahı bir noktaya doğrultuyorsunuz köşenizden çıkmadan bölgeyi ekrandan gözlemliyorsunuz. Silahın namlusu çıkıyor, siz de güvenli bir şekilde operasyonu gerçekleştiriyorsunuz. Cornershot, silahlı kuvvetlerimizin kendi silahını ön tarafa entegre ederek ön, sağ ve sol tarafa ateş etme imkanına sahip bir ürün" dedi.5 mühendis ve 5 işçi tarafından 18 aylık zaman diliminde geliştirilen Cornershot, Ankara İvedik Organize Sanayi bölgesinde üretiliyor. Gece görüş sisteminin de entegre edilebildiği silahın özellikle yakın mesafelerde etkili olacağı belirtiliyor. 62 derece açıyla bükülme kabiliyetine sahip olan silah, bu sayede polis ve askerlerin daha keskin gözlem yapıp hedeflerini etkisiz hale getirmesini sağlayacak.Bu zamana kadar TSK’ya 20 adet gönderilen silahın yüksek çözünürlüklü bir kameraya da sahip olduğunu belirten Kalender, “Ayrıca gece görüş otofokus özelliği de var. Silahın atış menzili içerisinde değiştirilebilir kameraları var ve wifi özelliğine sahip. Görüntüler tim merkezine aktarılıyor. Atış testleri Makina Kimya'nın atış poligonunda denendi. Ağır ve otomatik silahlara göre çalışma yapıyor" dedi.Her biri 2800 dolar (yaklaşık 8 bin TL) maliyetle üretilen silahın ağırlığı ise 4 kilo 300 gram.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0