Çocuklar İçin Üretilen Telefon Özellikli Akıllı Saat: Cubi

1
1
0
0
0
Yaratıcı fikirlerin anavatanı Kickstarter’daki giyilebilir teknolojiler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Çocuklara yönelik ürünlerinde yer aldığı platformda, daha önceleri KizON adıyla çocuk kullanıcılara sunulan akıllı saatin benzeri Cubi bağış toplamaya başladı.
Yaratıcı fikirlerin anavatanı Kickstarter’daki giyilebilir teknolojiler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Çocuklara yönelik ürünlerinde yer aldığı platformda, daha önceleri KizON adıyla çocuk kullanıcılara sunulan akıllı saatin benzeri Cubi bağış toplamaya başladı.

Cubi, benzer özelliklerdeki KizON’la karşılaştırıldığında daha kompakt bir görünüme sahip. Bekleme modu esnasında ekranında bulunan iki adet mavi noktayla sevimli bir robotu anımsatan akıllı saatte değiştirilebilir kayış bulunuyor. Cubi, çocukların sesli mesaj yoluyla iletişim kurmalarına olanak sağlıyor ve yalnızca iPhone’larla ortak çalışıyor. Ayrıca birden fazla telefonla ve NFC aracılığıyla kendi aralarında eşleştirilebilmesi sayesinde çocukların kendi arkadaş listelerini oluşturmasına izin veriyor. Ortalama 24 saat şarj süresi sunan Cubi, sürekli kullanıldığında 5 saate kadar şarj süresi tanıyor. Dahili SIM kart yuvası bulunan cihaz GPS, acil durum butonu ve su geçirmez yapısıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Kickstarter’da 100 bin dolarlık bir hedef belirleyen projenin ortalama satış fiyatı 100 dolar olacak. Proje hakkındaki ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0