Kaybolma Derdini Ortadan Kaldıran Şemsiye: Davek Alert

0
0
0
0
0
Kaybolma Derdini Ortadan Kaldıran Şemsiye: Davek Alert
Yağmurlu havaların can dostu olan şemsiyelere farklı bir boyut kazandırmaya yemin eden geliştiriciler oldukça orijinal bir projeye imza attı. Davek Alert isimli şemsiye, sağda solda unutulma ihtimallerine karşı içerisinde bir uyarı sistemi barındırıyor.
Yağmurlu havaların can dostu olan şemsiyelere farklı bir boyut kazandırmaya yemin eden geliştiriciler oldukça orijinal bir projeye imza attı. Davek Alert isimli şemsiye, sağda solda unutulma ihtimallerine karşı içerisinde bir uyarı sistemi barındırıyor.

Dave Kahng tarafından geliştirilen şemsiye Bluetooth LE teknolojisinden faydalanıyor. Bu teknoloji sayesinde şemsiye, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarla iletişim kurup, unutulduğu yeri kullanıcıya bildirebiliyor. Uçaklarda kullanılan alüminyum ve esnek cam elyaftan oluşan gövdesi şiddetli rüzgarlara dayanabiliyor. Ayrıca şemsiyenin içerisinde hava durumu bölümü yer alıyor ve dışarıya çıkarken yanınıza alıp almayacağınıza karar veriyor. 
 

Kickstarter üzerinden destek arayan projenin 50.000 dolarlık hedefi bulunuyor. 2015 Eylül ayında kullanıcılarla buluşacak olan şemsiyeye sahip olmanız için 80 doları gözden çıkarmanız gerekli.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0