​Dijital Ehliyet Devri Başlıyor

0
0
0
0
0
Dijital ehliyet için ilk girişim Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa eyaletinden geldi. Dijital projeleri oldukça destekleyen eyalet, geliştirilen yazılım ile ehliyetleri mobil ortama taşıyor. 
Dijital ehliyet için ilk girişim Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa eyaletinden geldi. Dijital projeleri oldukça destekleyen eyalet, geliştirilen yazılım ile ehliyetleri mobil ortama taşıyor. 

Birçok kişi ehliyetini evde unuttuğu için trafikte sorun yaşıyor. Ancak geliştirilen bu sistemle ehliyetinizi değil, akıllı telefonunuzu evde unutmamanız gerekecek. Böylece trafik çevirmesine girdiğinizde polis cama eğilip “ehliyet, ruhsat” derse, akıllı telefonunuzu çıkartıp ehliyetinizi gösterebileceksiniz. Bunun yanında dijital ehliyet projesi resmi makamlarda da geçerlilik kazanacak. Resmi bir kurumda evrak işlerinizi halletmek için akıllı telefonunuzu yanınızda taşımak yeterli olacak.

Geliştirilen dijital ehliyet sistemi umuyoruz ki pasaport, öğrenci kartı, indirim kartı, vb. sistemlere de uygulanabilir. Dijital ehliyet projesi kullanım amacı doğrultusunda yüz binlerce kağıdın kullanılmasına da engel oluyor. Ayrıca karbon kullanımının da azalmasıyla temiz bir çevreye destek oluyor.     

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0