4K Çekim Özelliği Sunan Yeni Bir Drone: DJI Phantom 3

2
1
0
0
0
Günümüzün en dikkat çeken teknolojik cihazlarından dronlar gün geçtikçe daha da gelişmeye devam ediyor. Bu sefer de DJI'dan çıkan Phantom 3 adlı yeni bir drone 4K çekim kalitesini sunuyor.
Ortaya çıkmasından bu yana bir anda patlama yapan drone'lar artık neredeyse her alanda kullanılmaya başlanacak gibi duruyor. Özellikle film sektöründe kullanılacağı tahmin edilen bu cihazlar uzaktan kumanda ile uçabilmesi ve aynı zamanda kamera kaydı yapabilmesi havadan yapılan film çekimlerinde kurtarıcı olacak şekilde gösteriyor.

Örnek vermek gerekirse efsane Yüzüklerin Efendisi serisi ve Hobbit serileri için yapılan havadan çekimlerde bilmem kaç adet helikopter kullanıldı. Fakat görünen o ki bundan sonraki yıllarda helikopterler yerini dronelara bırakacak.Daha önce bu haberimiz ile sizlere aktardığımız dronelara özel yapılan kamera ve bu haberimiz ile de bahsettiğimiz 4K ve 1000fps çekim yapılan drone'dan sonra DJI firması da kendisinde bulunan kamerası ile 4K çekim sunan bir dronenunu tanıttı.Phantom 3 adlı bu yeni drone firmanın söylediğine göre 23 dakika boyunca havada kalabiliyor. Ayrıca daha iyi bir motor kullanıldığı, böylelikle daha hızlı kalkış ve hareket kabiliyetinde olduğu belirtilmiş.

Fiyat olarak 4K çekim özellikli Phantom 3 Professional modeline $1,250 fiyat biçen DJI, Phantom 3 Advanced modeli ise en fazla Full HD çekim yapabiliyor ve fiyatı ise $1.000 olarak belirlenmiş.

Ayrıca aşağıda bulunan Phantom 3'e ait tanıtım videosuna göz atabilirsiniz.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0