DJI'dan Yeni Efsane Geldi: Phantom 4!

0
0
0
0
0
Drone denilince çevredeki en iyi firma konumunda olan DJI, en sevilen Phantom serisine 4.sünü de ekleyerek şovuna devam ediyor.
Günümüzün en popüler teknolojik cihazlarından biri haline gelen dronelar, keyfi kullanımın yanı sıra sinema ve taşımacılık sektörü başta olmak üzere sağlık sektörüne kadar uzanan birçok alanda varlıklarını sürdürüyorlar. Haliyle bu sektöre ilgi büyümeye devam ettikçe şu anda tartışmasız sektörün favori konumunda olan DJI da yerinde duramadı.

Firmanın en popüler serisi olan Phantom, şimdiye kadar çıkan 3 farklı modeli ile kullanıcılarına memnuniyette tavan yaptırırken şimdi ise çıtayı daha yükseğe çıkartacak Phantom 4'ü de duyurdu.Çok daha hızlı, çok daha iyi çekim kalitesi sunabilen bu yeni Phantom 4, Active Track özelliği ile de ne denli önemli bir gelişme yaşadığını bizlere gösteriyor. Bahsi geçen bu özellik DJI üretimi olan üst seviye droneların en sıkıntılı tarafı olan o hızlarından dolayı yaşanabilecek kazaları önleyebilecek bir otopilot özelliği diyebiliriz. Yani kendi uygulamasından bunu kendi takip sistemi ile başarabilecek.

Sözün özeti eğer DJI Phantom 4 sahibi iseniz kullandığınız sıradaki dikkatsizliğinizden kaynaklanabilecek bir ağaca takılma vakası yaşamak üzereyken Phantom 4 bunu kendi fark ederek o bölgeden kaçarak kendi kendini kurtaracak. Tabii bu özellik bu kadar da değil, aynı zamanda tam bir takip özelliği de sunacak olan Active Track özelliği sayesinde DJI Go uygulamasında Phantom 4 kamera açısındaki "bunu takip et" diye işaretleyeceğiniz her neyse onu siz dur diyene kadar kamera açısında da tam ortada kalacak şekilde takip edebilecek.Ayrıca diyelim ki Phantom 4'ü uçurmaya başladınız ve o sırada çekiminizi durdurmanız gerekiyor. Şu an için diğer modellerde yapmanız gereken droneu güvenli bir şekilde yere indirmek ve ara vermek. Fakat artık Pause, yani duraklat seçeneğine sahip olan bu droneda dilerseniz bu komutu vererek olduğu yerde sabit havada kalacak şekilde Phantom 4'ü duraklatabilirsiniz.

72km hıza kadar çıkabilme kapasitesine sahip olan DJI Phantom 4, 28 dakikaya çıkarılan uçuş süresi ile bir önceki serinin reyizi olan Phantom 3 Pro'ya göre daha hızlı ve daha fazla havada kalabiliyor. Full HD kaydını 120fps'de yapabilen bu drone, size dilerseniz harika görüntüleri slow-mo olarak da kaydetmenize olanak veriyor. Aynı zamanda 25fps'de 4K ve 30fps'de 2K çekim desteği de verdiğini belirtmek gerekli.Yükseklik olarak da 200 metreye kadar çıkabilen Phantom 4'ün fiyatı 1.400 Dolar olarak açıklanmış.Yani yine tuzlu bir cihaz olduğunu kabul etmek gerek. Ancak bunun profesyonellere yönelik olduğunu da düşündüğümüzde kabul edilebilir bir fiyat olduğunu belirtmek gerek.
 

15 Mart'ta ilk ön satış dağıtımına çıkacak olan bu canavarın genel satış tarihi ilk olarak 23 Mart olarak açıklanmış. Global satışı ise 1 Nisan'da olacak olan Phantom 4'ün bir önceki ve en popüler modeli olan Phantom 3 incelememizi de aşağıdaki videodan görebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0