Octocopter Patlamamış Bomba ve Mayınların Yerini Tespit Edecek

0
0
0
0
0
Son zamanlarda ülkemizde bakkala gönderilmesiyle ünlenen droneların kullanım alanları gün geçtikçe genişliyor. Archaerial isimli şirket tarafından Octocopter, tarihi savaş bölgelerinde görev alarak farkı bir kulvarda hizmet verecek.
Son zamanlarda ülkemizde bakkala gönderilmesiyle ünlenen droneların kullanım alanları gün geçtikçe genişliyor. Archaerial isimli şirket tarafından Octocopter, tarihi savaş bölgelerinde görev alarak farkı bir kulvarda hizmet verecek.

Mayın tarlalarının veya patlamamış cephanelerin yerlerini tespit etmek görevlerde yer alacak Octocopter’in da test aşamalarında oldukça başarılı bir sonuç elde ettiği söyleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan şirketin CEO’su Ryan Barker, ‘’ 1. ve 2. Dünya savaşından kalan ve o günün koşullarıyla atıldıktan sonra bir şekilde patlamayan, o zamanda pek dikkate alınmayan ancak günümüze kadar gelen yüzlerce bomba var. Octocopter’in amacı, bu bombaların yerini tespit ederek bizlere yardımcı olmak. Ayrıca mayınlı arazilerinde hala birçoğu günyüzüne çıkmış değil. Octocopter’ın bize bu alanda da yardımcı olmasını istiyoruz.’’ diyerek dronenun hedefinde hangi alanların olduğuna açıklık getirdi. Şimdilik test aşamasında olan Octocopter’ın ilk çalışma yeri Vietnam savaşı sırasında yaşanan kanlı çatışmalarıyla ünlü Laos olacak. Şirketin bu bölgeyi seçmesinin nedeni ise, bu bölgede yaklaşık 80 milyon patlamamış bomba bulunması.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0