Dünyada İlk Defa Rekli Bir Şekilde 3 Boyutlu Hologram Teknolojisi Kullanıldı!

2
0
0
0
0
Zamanında sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz hologram teknolojisi artık günümüzün bir gerçeği iken şimdi bir adım daha ileriye renkli ve 3 boyutlu olarak taşınıyor.
Zamanında olsa olsa bilim kurgu filmlerinde görebileceğimiz bir teknoloji olan hologram artık günümüzde yaygın olmasa da isteyen firmaların kolaylıkla erişebildiği bir teknoloji olarak karşımızda duruyor. Şimdi ise birkaç adım ilerisi gibi sayılabilecek bir teknoloji olan hem 3d hem de renkli olacak şekilde bir hologram teknolojisi üretildi.

Güney Kore'li ETRI (Elektronik ve Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü) tarafından geliştirilen bu sistemde 16 farklı üniversite ve LG gibi Koreli önemli görüntü ve optik firmaları da yer alıyor.Yapılan bir masa sistemi ile uzun uğraşlar sonucunda ilk aşama olarak 3 inç boyutunda bir 3d ve renkli hologram görüntüsünü elde eden bu büyük ekip çalışmalara devam ederek bu görüntü boyutunu insan boyutlarına kadar ulaşturarak bu hologram sistemini ileriye taşımayı hedefliyor. Buradan hareketle ilerleyen yıllarda oyun ya da sinema sektörünün de bu işe dahil olmasıyla hologram teknolojisini içeren oyunlar ve filmler ile buluşabiliriz.

Hatta Microsoft'un HoloLens teknolojisini gözlüksüz olarak kullanabilmek de oldukça harika bir deneyim olacağından eminim.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0