Dünyanın En Parlak LED Flaşı Nasıl Yapılır?

0
0
0
0
0
Dünyanın En Parlak LED Flaşı Nasıl Yapılır?
Çift LED flaşlı kameralar ortalama 10 lumens değerinde parlaklık sağlıyor. Haberimize konu olan dünyanın en parlak LED flaşı ise 162,000 bin lumen ile sınırları zorluyor. 
Dünyanın en parlak LED flaşını üretmeye ne dersiniz? Geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden gösterilen dev flaşın nasın üretilebileceğine dair yeni bir video daha internet ortamına düştü. Mads Nielsen imzalı Ec-Projects.com sitesi tarafından hazırlanan videoda üretim aşamasının ilk kısmı detaylarıyla anlatılıyor.

 Dev Flaşın Özellikleri Neler?

İsterseniz üretim videosunu şimdilik bir kenara bırakalım ve dünyanın en parlak flaşının özelliklerine hızlıca bir göz atalım. Tek elle taşınabilecek ölçülerdeki flaş üzerinde 18 adet 100W Cool White LED yer alıyor. Flaşın görünen yüzünde 12 adet 44mm lens ve reflektör bulunuyor. 162 bin lumen ışık üretebilen dev flaş için 2 adet 6 hücreli 5200 mAh Lipo pil kullanılıyor.
 

 Üretim İçin Gerekli Parçalar Neler?

Cihazın üretim videoları ve parça listesi de yayınlanmış durumda. Dünyanın en parlak flaşının karanlıkta verdiği sonuçları yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz. Üretim için aşağıdaki videoya bakabilir ve buradan parça listesine ulaşabilirsiniz.
 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0