Educatedear'ın Videosu Çalındı mı?

3
0
0
0
0
Educatedear'ın Videosu Çalındı mı?
Torku’nun son reklam filmi ilk gördüğümüzde hepimize bir yerlerden tanıdık gelmiştir. Educatedear'ın hepimizi güldüren 'Eto bitmiş'  videosunun birebir kopyası olan bu video yayınlandıktan sonra sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi büyüdü reklam ajansına. İşte o reklam filmi : Educatedear'ın facebook'tan orijinal olmaya davet ettiği reklam ajansı açıklama yapmakta çok geç kalmadı.
''Dün akşamdan bu yana, sistematik bir şekilde sosyal medya ve kişisel hesaplarımız üzerinden yazılanları ve paylaşılanları şaşkınlıkla takip ediyoruz. Konuşulanların ve yazılanların doğru bir platformda ilerleyebilmesi adına bu açıklamayı yapmak istiyoruz. Beğendiğimiz, emeğine ve fikrine saygı duyduğumuz insanları desteklemek tek amacımız. Tüm prodüksiyon aşamalarında senaryo anlatılarak orijinal videonun yapımcılarından izin alınmış, Boğaç Soydemir (educatedear) ve Oktay Derelioğlu’yla da telif anlaşması yapılmıştır. Oluşturulmaya çalışılan algının tersine, fikre ve emeğe saygısızlık yoktur.”
Saygılarımızla,
Ali Bozkurt, Emrah Kural, Cihangir Gümüş


Açıklamayı çok fazla samimi bulmadığımızı itiraf etmek gerek. İnsanların zihninde oluşan educatedear'ı düşündüğümüz zaman hiçbir karşılık beklemeden birilerini eğlendirmeyi düşünen birisi var. Bu adam facebook üzerinden Torku reklamının kendisinden esinlenildiğini söylüyorsa (bize göre birebir aynısı) ajansın bunca tepkiden sonra yaptığı açıklama kimseyi tatmin etmez. Emek hırsızlığının artık internet üzerinden ne gibi tepkilere yol açabileceğini gören firmalara örnek olabilecek bir davranış sergileyen educatedear severler, sosyal medyanın gücünü bir sefer daha göstermiş oldular.

Educatedear kimdir?
Educatedear bobiler üzerinden paylaşımlar yapan ve orada kendine has bir kemik kitleye sahip biriydi. Daha sonra yaptığı monteler herkes tarafından ilgi görmeye başladı ve insanlar videolarını merakla bekler oldu. Aşağıdaki videodan kendisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0