Dijital Çeviri Devrimi Geliyor: Eş Zamanlı Çeviri Yapan Kulak İçi Kulaklık Ön Satışa Çıktı!

4
3
2
0
0
Dijital Çeviri Devrimi Geliyor: Eş Zamanlı Çeviri Yapan Kulak İçi Kulaklık Ön Satışa Çıktı!
Teknoloji yardımıyla dil farklılıklarını ortadan kaldırma çabaları sürüyor.  Waverly Labs şirketinin yeni ürünü, farklı diller arasında gerçek zamanlı çeviri yapabilen kulak için kulaklık oldu.
Teknolojinin yeteri kadar ilerlemediği alanlardan biri de dijital çevirmenler. Bilimkurgu eserlerinde konu edilen birçok şey günümüzde gerçek olsa da, Star Wars’un protokol robotu R2-D2 gibi 2500 dil ve lehçeyi anında çevirebilen bir asistana henüz kavuşamadık. Bırakın 2500 dili, Google Translate gibi sonuçlarıyla dil bilmeyenleri rezil edecek çevirmenlerin var olduğu bir dünyadayız henüz!

 Early Bird Hangi Dilleri Destekliyor?

Yine de bu alandaki bazı çalışmalar umut veriyor.  Waverly Labs şirketinin Early Bird adlı kulak içi kulaklığı farklı dillerden eş zamanlı çeviri yapabiliyor. Şu an için Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce dil desteği bulunan çevirmene yakında Arabik ve Slavik diller de eklenecek. Henüz raflardaki yerini almayan kulaklığın Eylül ayında perakende satışa çıkması bekleniyor.  249 dolardan 299 dolara kadar değişen fiyatlarla raflardaki yerini alması beklenen ürün, mobil bir cihaza ihtiyaç duymadan çevrimdışı olarak da çalışabilecek.
4
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
2
0
0