Fotoğraflarınızdan Parmak İzinizin Kopyası Alınabilir!

1
0
0
0
0
Fotoğraflar üzerinden parmak izinin kopyalanması mümkünmüş. Hem de Almanya Savunma Bakanı'nınkini kopyaladılar!
Özellikle mobil cihaz güvenliğinde sıklıkla kullanmaya başladığımız parmak izi sensörü, herkesin birbirinden farklı parmak izi taşımalarından dolayı güvenlik açısından iyi bir gelişme olarak görülebilir.Fakat yaşanan bir gelişme bu konuda biraz tendirginlik yaratabilecek cinsten.

Tanınan ve en büyük hacker oluşumlarından olan Chaos Computer Club üyesi Starbug'un söylemine göre farklı açılardan çekilen parmağın göründüğü fotoğraflar ile VeriFinger platformu kullanılarak parmak izini kopyalamak kolay ve mümkün.

Alman Savunma Bakanı Ursula Von der Leyen'in farklı açılardan fotoğrafları kullanılarak parmak izini çıkartabildiğine dair paylaşım da yapan Starbug bu konuda herkesi uyarıyor.Her ne kadar parmak izimizi almak isteyen bir kişinin farklı açılardan fotoğrafımızı çekmesi zor olsa da sosyal paylaşım sitelerinde yaptığımız fotoğraf paylaşımlarında bu durumun bilincinde olarak dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum.

Aynı zamanda ünlü kesimin bu duyurulan açık ile gelecekte sorun yaşama ihtimalleri de ortaya çıkabilir. Çünkü bir savunma bakanının bile parmak izinin çıkarılabilmesi diğer fotoğraf makineleri ve kameralar ile haşır neşir olan ünlülerin bu parmak izi kopyalama olaylarında adı geçmesi büyük olasılık olarak görülüyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0