Gazla Çalışan Taşınabilir Batarya: Kraftwerk

0
0
0
0
0
Durmadan artan uygulamalarla ve kullanım alanlarıyla birlikte şarj sorununun ortaya çıkması taşınabilir şarj ünitelerine olan ilgiyi günden güne arttırıyor. Bu konuda yapılan çalışmalar ise farklı boyutlara ulaşmış durumda. Şarj sorununa alternatif bir çözüm üretmeyi hedefleyen Kraftwerk, gazla çalışan şarj ünitesiyle piyasaya girmeye hazırlanıyor. 
Durmadan artan uygulamalarla ve kullanım alanlarıyla birlikte şarj sorununun ortaya çıkması taşınabilir şarj ünitelerine olan ilgiyi günden güne arttırıyor. Bu konuda yapılan çalışmalar ise farklı boyutlara ulaşmış durumda. Şarj sorununa alternatif bir çözüm üretmeyi hedefleyen Kraftwerk, gazla çalışan şarj ünitesiyle piyasaya girmeye hazırlanıyor. 

Kraftwerk’ün şarj ünitesi formundaki bölümü Lightning veya USB aracılığıyla şarj etmeye yarıyor. Bu ünitenin enerji alışverişi ise bildiğimiz kamp tüplerindeki gazın konulduğu küçük bir güç paketiyle sağlanıyor. Bu taşınabilir şarj ünitesinin en büyük özelliği ise 3 saniye içerisinde şarj olabilmesi. Kraftwerk, oldukça hızlı dolum sürecinden sonra iPhone’u 11 defa şarj edebiliyor. Üstelik projenin yöneticilerine göre uçakta taşınabilecek kadar da güvenli.     Oldukça pratik bir yapıya sahip olan Kraftwerk’in 2016’da piyasaya çıkması bekleniyor. Unutmadan, bu taşınabilir şarj ünitesine sahip olmak istiyorsanız 100 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0