Teknoloji Devleri Gebze'ye Gelecek

0
0
0
0
0
Teknoloji alanında önemli adımlar atmaya devam Türkiye, Gebze’de kurulacak olan bilişim vadisi sayesinde ünlü teknoloji firmaları bünyesinde barındıracak.
Teknoloji alanında önemli adımlar atmaya devam Türkiye, Gebze’de kurulacak olan Bilişim Vadisi sayesinde ünlü teknoloji firmaları bünyesinde barındıracak.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikret Işık, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kurulacak olan Bilişim Vadisi hakkında yaptığı açıklamada, “Samsung, IBM, Siemens, Oracle, Turkcell, Arçelik, Akbank, Abank ve Netaş gibi teknoloji devlerinin Bilişim Vadisi’nde yer alması için görüşmeler gerçekleştirdik. Samsung, IBM, Siemens ve Oracle firmalarıyla Bilişim Vadisi’nin kuluçka merkezinde yer alması konusunda anlaşma sağlandı. Vadi 150 bin bilim insanına istihdam yaratacak” dedi.
 
Ayrıca 3 milyon metrekarelik bir alana kurulacak olan Bilişim Vadisi’nin, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm önemli firmaları bünyesine katmayı hedeflendiğinden  bahsedildi. Bilişim Vadisi için yakın bir zamanda Hewlett-Packard, Vakıfbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk, Halkbank ve Doğa Koleji gibi güçlü şirket ve eğitim birimleriyle toplantılar yapılarak burada olmaları sağlanacak. (umarım yakın zamanda aktif hale gelir. siz ne düşünüyorsunuz?)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0