Geleceğin Müzik Enstrümanı: Collidoscope

0
0
0
0
0
Eğer müziği seviyor -ki kim sevmez-, hele bir de bir entrüman çalıyorsanız, yeni gözdeniz bu alet olabilir.
Müzik enstrümanlarının zaman içinde çok fazla değişikliğe uğradığı söylenemez. Tabii onlara ek olarak kullanılan aksesuarlarda müthiş değişimler, bunun sonucunda da müzik sektöründe müthiş yenilikler karşımıza çıkmakta. Ancak söz konusu ciddi değişimler direkt olarak enstrümanlar için pek de söz konusu değil.

Ta ki haberimizde bahsedeceğimiz alete kadar. Çoğunuz launchpad'leri duymuş, görmüş ve de onunla yapılan işlerden etkilenmişsiniz. Fakat Collidoscope adlı yeni bir enstrüman, launchpad'lerin tahtını sallayabilir. Aslında Collidoscope'a yeni demek ne kadar doğrudur bilemiyoruz zira sunduğu sistem ilk kez karşımıza çıkan birşey değil. Fakat Collidoscope'un sistemini sunuş şekli, onu bambaşka kılmakta.Anında ses kaydı alan ya da ses dosyaları yükelenebilen Collidoscope, kullandığı kişiye bir nevi bu sesi manipüle etme imkanı tanıyor. Şöyle ki; iki adet dijital ekran sunan Collidoscope, bu ekranlar sayesinde sesin belli bölümlerini istediğiniz şekilde kontrol etme, değiştirme gibi imkanlar sunuyor. Ek olarak bir de orgu bulunan Collidoscope, size tamemen yaratıcılığınızı konuşturmanız için bir sistem kuruyor.


Collidoscope'un tam olarak nasıl çalıştığını yazıya dökmek biraz zor, ancak aşağıdaki videonun size olayı son derece iyi bir şekilde anlatacağını düşünüyorum. Şu an için prototip aşamasında olan Collidoscope, şimdiden müzik sektöründe olan pek çok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Birkaç sene içinde DJ'lerin yeni vazgeçilmezi haline gelebilir.

Kaynak: Doctormix
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0