Gerçeğiyle Aynı Detaylara ve Uçak Motorlarına Sahip Oyuncak Boeing 747-400

4
0
0
0
0
Gerçeğiyle Aynı Detaylara ve Uçak Motorlarına Sahip Oyuncak Boeing 747-400
Gerçeği ile bire bir detaylara sahip olan ve orjinalinin 1/13 boyutundaki büyük oyuncak uçak olan bir çeşit drone Almanya'daki fuarda iniş ve kalkış dahil olmak üzere uçuruldu.
Birçoğumuzun sıklıkla kullandığı ama kullanmayanların bile oldukça merak ettikleri araçlar olan uçak sınıfının en büyük yolcu uçaklarından biri olan Boeing 747'ler birçok hava yolları tarafından uzun seferlerde kullanılmakta. Ancak bu sefer Almanya'da düzenlenen uçak yarışmasında görücüye çıkan ve gerçeği ile bire bir detaylara sahip olup 1/13 oranında köçültülerek hazırlanan bu uçak aslında dev bir drone görevi de görüyor.

Fuarda hazırlanan videoya göre kalkış ve iniş de başarılı bir şekilde uzaktan kumanda ile yöneten Rainer Kamitz tarafından gerçekleştirilmiş ve ilginç tarafı ise bu uçağın motorları da minik birer uçak motoru olması, sesinden de anlayabileceğiniz gibi gerçek bir uçak sesinden farksız olan bu oyuncağıın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

Doğrusunu söylemek gerekirse izlerken ben de "Keşke benim olsa" dedim. Harbiden muhteşem iş yapmışlar. Tabii görünüşe göre Virgin Antantic firması da sağlam destek olmuş bu uçağı yapmaları için.
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0