Gitardan Çalışan Game Boy Yaptı

0
0
0
0
0
Gitardan Çalışan Game Boy Yaptı
Kimi zaman öyle haberlerle karşılaşıyoruz ki; aklımıza birden Vizontele filmindeki çılgın mucit Deli Emin ve ayakkabıdan yaptığı radyosu geliyor. “Akıllı adam ayakkabıdan radyo mu yapar? Ayağına giyer.”
Gitarlar hemen hepimizin sevdiği enstrümanlar arasındadır muhtemelen; ancak hiçbirimizin aklına bugüne kadar bir elektrogitardan Game Boy yapma fikrinin geldiğini sanmıyorum.

BitFixGaming isimli bir forumda adminlik yapan Fibbef kullanıcı isimli kişi bir yandan 8 bitlik müzikleri çalarken bir yandan da 8 bitlik oyunları oynayabilmek için bir cihaz sahibi olmak istemiş ve bu sorununu gitarını bir Raspberry Pi bilgisayar aracılığı ile Game Boy’a çevirmekte bulmuş.

Cihaz temel olarak gitar aksamına sahip devasa bir Game Boy’a benziyor ve hem gitar, hem de Game Boy olarak sıra dışı bir şekilde çalışabiliyor.

Aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz ilginç aletin ses ve ton butonları aynı zamanda Game Boy’un A ve B butonları olarak işlev görürken kenardaki açma kapama düğmesi ile cihazın sesini gitar ya da Game Boy’dan amfiye verebiliyorsunuz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0