GoPro, Sanal Gerçeklik Şirketi Kolor'u Satın Aldı

1
0
0
0
0
GoPro, Sanal Gerçeklik Şirketi Kolor'u Satın Aldı
GoPro, Fransa merkezli sanal gerçeklik şirketi Kolor’u satın alarak yükselişini sürdürüyor.
Son zamanların çılgınlığı olarak gösterilen GoPro ve beraberinde getirdikleri tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Son olarak etkileyici bir hamle yaparak Fransız sanal gerçeklik şirketi Kolor’u bünyesine katan şirket zaten sağlam olan yerini iyice sağlamlaştırdı.

Bu transferden sonra GoPro çatısı altında işlerini yürütecek olan Kolor, farklı projelerle piyasada yer almak istiyor. Nicholas Woodman (GoPro CEO’su) yaptığı açıklamada ‘’ GoPro kameralar ile Kolor'un yazılım desteğini birleştirerek, küresel içeriklerin çekimi ile paylaşımı noktasında herkes tarafından rahatça erişebilir bir platform elde edilebilecek.’’ diyerek kullanım alanı hakkındaki ipuçlarını verdi. Bu birleşimden ortaya doğabilecek olan yeni projeleri düşündüğümüzde ise gerçekten işin ucu akıl almaz bir boyuta varacak gibi görünüyor.

Sanal gerçekliğe farklı bir boyut kazandıracak olan birleşimden doğan görüntüleri oynatabilmeniz için 360 Video Player isimli bir uygulama bulunuyor. Bu uygulamayı iOS ve Android platformlarında kurcalayabilir ve aşağıdaki videodan 360 derecelik video deneyimini izleyebilirsiniz.  
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0