Görünmez Tank Üretildi!

3
0
0
0
0
Dünyanın en çok para kazandığı sanayi olan savaş sanayisi maalesef tarih boyunca hiçbir zaman batmıyor. Teknolojinin de katkıları ile her geçen gün güçlenen bu sanayinin son kahramanı ise görünmez tank.
Dünyanın en çok para kazandığı sanayi olan savaş sanayisi malesef tarih boyunca hiçbir zaman batmıyor. Teknolojinin de katkıları ile her geçen gün güçlenen bu sanayinin son kahramanı ise görünmez tank.

 


 
Polonyalı mühendislerin uzun süreli çalışmaları sonucunda ortaya çıkmış bu bilimkurgu filmlerinden fırlayan tankın en büyük özelliği görünmez olması. PL-01 isimli bu tank kullandığı teknoloji sayesinde bulunduğu her ortama uyum sağlayabiliyor ve radar ve kızılötesi algılayıcılar tarafından görülemiyor.

 


 
Üç kişilik bir mürettebat taşıma kapasiteli PL-01 biraz hafif bir alet. Tam ağırlığı 35 ton. 7 metre uzunluğunda olan tankın üzerinde Peltier plakalar bulunuyor. Bulunduğu ortama göre ısınıp, soğuyabilen bu plakalar sayesinde tank kızılötesi kameralar ile görülemiyor. Tankın seri üretimine 2018 yılında başlanması bekleniyor.
 

 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0