GTA 5'in Yapımcısı Kilise Satın Aldı

1
1
0
0
0
Rekorlar kitabına birçok dalda girmeyi başaran başarılı oyun serisi Gta'nın çalışanlarının da ne kadar sağduyulu olduğunu görüyoruz.
Rekorlar kitabına birçok dalda girmeyi başaran başarılı oyun serisi Gta'nın çalışanlarının da ne kadar sağduyulu olduğunu görüyoruz. Rockstar North stüdyolarında çalışan (böyle dediğimiz zaman çaycı gibi anlamayın. Adam kilise almış.) Leslie Benzies yaşadığı şehre uzaktan şöyle bir bakmış, yıkılması düşünülen bir kilisenin şehrin görüntüsüne çok fazla katkısı olduğunu düşünüp 850.000 dolar verip bu kiliseyi satın almış.


 
St. Stephens  Kilisesi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya iken  Leslie, açık artırmayla satılan kilise için müzayedeye katılmış. Müzayedeye katılan birçok kişi buranın restoran veya apartman yapılmasını düşünürken, Leslie avukatları vasıtasıyla kiliseyi aynı kalması koşuluyla satın almış. Gta 5'ten kazandıkları parayı düşününce bu paranın çok fazla olmadığını düşünebiliriz aslında.
Edinburgh şehrinde olan bu kiliseyi sanat merkezi haline dönüştürmeyi düşünen Leslie, servetinin büyük bir kısmını bu işe yatırmış.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0