Ninelerinize Alabileceğiniz En Başarılı Teknolojik Ürün: Robot Kedi

1
0
0
0
0
Çocuklara sunduğu binbir çeşit oyuncaklarla tanınan Hasbro, bu sefer de yaşlıların zaman geçirmesi için farklı bir ürün ile karşımıza çıkıyor.
Ülkemizde özellikle köylerde ya da müstakil bahçeli evlerde yaşayan büyüklerimizin kedi/köpek sevdası meşhurdur. Yaşlandıktan sonra kısıtlı hareket edebilme kabiliyetleri ve yalnızlık çekmemek adına genellikle ninelerimiz bir sokak kedisini evlerinde beslemeye başlar. İşte tam bu noktada devreye giren Hasbro, Joy for All isimli robot kedisini devreye sokuyor.

Aslına bakarsanız binbir çeşit oyuncaklarıyla çocukların gönlünde taht kurmuş firma olan Hasbro, adından da anlayabileceğiniz gibi herkesin kullanabileceği bir oyuncak robot üretti, fakat pazarlama açısından hedefleri ise nineler olmuş.Projenin amacı ise yukarıda belirttiğimiz gibi ilerleyen yaş sonucunda çocukların evlenip barklanınca aynı ortamdan ve hatta aynı şehirden uzak olması sebebiyle yalnızlık çekebilecek yaşlıların zaman geçirebilmeleri için üretildiğini belirtiyor. Piyasada hali hazırda bulunan oyuncak kedilerden farklı olarak bir akıllı oyuncak kedi robotu diyebileceğimiz Joy for All'a baktığınızda harbiden bir kedi olabileceğini düşünebilirsiniz.İçine yerleştirilmiş birçok sensör ile dokunduğunuz andan itibaren tepki verebilen bu robot kedi ses olarak da canlı olanlarıyla oldukça benzer ve okşadığınızda mırlamaya ve inceden titremeye başlayan kediler ile aynı tepkiyi veriyor olmasıyla dikkat çekmekte. Yine kedilerde gördüğümüz yanaktan sevme durumunda elinize yanaşıp kendini okşatma hissiyatına sahip olan Joy for All'da bu durumun gerçekleşmesi için robotun sol yanağını okşamanız gerekli.Sevmeye devam ederseniz hemen şımarıp sırt üstü yatan bu robot kedicik yine gerçekleri gibi karnından okşamanızı istiyor. Sırtını okşadığınızda ise yine bizim klasik kediler gibi mırlamaya başlayıp hafif titreme mekanizması devreye giriyor. Yine oldukça klasik bir kedi tepkisi olan bir süre okşamaya devam ettiğinizde anında uyuan kedi profili de çizen Joy for All'da belli bir süre okşadıktan sonra kendini uyku moduna alarak gözlerini kapatıp uyumaya başlıyor.Farklı tüy renklerine sahip olan bu robot kedi 100 Dolar fiyatıyla 5 ila 105 yaş arasındaki herkesin kullanımına uygun olarak satışa çıktı. Bu kedinin en büyük artısı ise yeme içme masrafının olmamasının yanı sıra sizin değerli eşyalarınızı kırıp dökmeyecek ve defterlerinizi ya da önemli evraklarınızı yırtmayacak. Perdeler de güvende tabii.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0