Havada Duran Rüzgar Türbini

0
0
0
0
0
Havada Duran Rüzgar Türbini
Klasik yerde duran rüzgar türbinlerine Altaeros Energies tarafından yeni bir alternatif geldi. Havada duran yeni rüzgar türbini görenleri şaşırtacak kadar ilginç.
Dünya çapında artan elektronik eşya kullanımı, insanları daha fazla enerji kullanmaya yöneltiyor. Durum böyle olunca şu an kullanılmakta olan enerji üretme yollarının, gelecekte yetmeyeceği düşünülüyor.

Altaeros Energies adlı firma ise son derece akıllıca bir rüzgar türbini geliştirmiş. İçi helyum dolu, ortası boş bir balon ile yerden tasarruf ettiren, zeplin görünümlü türbin oldukça yenilikçi durmakta. Altaeros BAT isimli türbin, özellikle acil enerji ihtiyacı bulunan, etkinlikler veya afet bölgeleri gibi yerlere kolayca taşınabiliyor.

Yerden yükseldikçe, daha hızlı rüzgarları yakalayan türbinin geliştirilme aşaması devam etmekte. Prototip aşamasında olan BAT ile normal bir rüzgar türbininin ürettiği enerjinini iki katı elde edilmiş. Bu haliyle bile oldukça başarılı görünen rüzgar türbininin, geliştirilme aşaması bittiğinde nasıl bir hal alacağı merak konusu.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0