Endüstriyel Maddeye İhtiyaç Duymayan Ev Tipi 3D Yazıcı: Mcor Arke

0
0
0
0
0
3D yazıcıların kullanım alanlarını yaygınlaştıracak ve sadece kağıt kullanarak üç boyutlu tasarımlar yapabilen yazıcı: Arke.
Popülerlikleri ve kullanım alanları her geçen gün artan 3D yazıcı sektörünün öncü firmalarından Mcor, CES 2016'da yanıttığı yeni 3D yazıcı ile herhangi bir endüstriyel malzeme kullanmadan üç boyutlu yazıcı işlemi gerçekleştirebilecek.

Arke adlı yazıcı, sadece kağıt, yapışkan ve kesici kullanarak üç boyutlu tasarım ortaya çıkarabiliyor. Yazıcının sahip olduğu en büyük özellik ise, full-color özelliği. Yani istediğiniz renkte 3D tasarımlar yapabiliyorsunuz. 4800×2400 dpi
çözünürlük ile son derece kaliteli işler ortaya koyan Arke, sınırsız renk seçeneği ile de işi bir bağlamda kullanıcının hayal gücüne bırakıyor diyebiliriz. Arke'nin ''ev tipi'' olmasındaki en büyük sebep ise yazma işlemi sonucu ortaya herhangi bir atık çıkarmaması ve boyut olarak standart yazıcılar ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olması.Ücretsiz Android ve iOS uygulaması ile gelen Arke, bu sayede yazdırma işlemini telefonunuzdan da kontrol edebilmenizi sağlamakta. Wi-fi, Bluetooth ve USB bağlantı seçenekleri sunan yazıcı ile Mcor, hedef kitle olarak okulları (dolayısıyla öğrencileri) ve ofisleri görmekte. Yaz aylarına doğru satışa sunulması beklenen Arke'nin fiyatı 6,000 dolar'a yakın olacak.

Kaynak: Gizmag
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0