Otostopçu Robot 6 Bin Km Yol Katetti

1
0
0
0
0
Kanada'da Hitchbot isimli robot, tek başına otostop çekerek 6 bin km yol katetti!
Kanada Devlet Televizyonu CBC'nin konu ile ilgili haberinde, Halifax kentinden yola çıkan Hitchbot'un 3 haftalık bir yolculuğunun ardından Atlantik kıyısındaki Victoria kentine ulaşmayı başardığı açıklandı.

Hitchbot, insanlarla robotların arasındaki ilişkilerini araştıran Torontolu bilim insanları tarafından bir bira fıçısı, güneş panelleri ve bilgisayar kullanılarak üretildi. İçerisinde GPRS sistemi bulunan robot, bulunduğu yerlerle ilgili açıklamaları ve fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.Hitchbot'un Twitter hesabını şu an 30 bin kişi takip ediyor, Facebook sayfasındaki takipçilerinin sayısı ise 40 bini bulmuş durumda.

Robotun yaratıcılarından olan McMaster Üniversitesi araştırmacısı David Smith'in konuyla ilgili Toronto Star Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Halifax'ta robotu bir yol kenarında bıraktıklarını ve iki dakika sonra birinin onu otomobiline aldığını söyleyerek, "Çok ama çok mutluyuz. Bu süreçte hem çok eğlendik, hem de bu deneyle birlikte robotla insanların son derece ilginç bir şekilde bir araya gelmelerini sağladık" dedi.

Son olarak British Columbia bölgesinde bir düğüne katıldığı öğrenilen Hitchbot'un damada 100$, geline çeyrek altın taktığı, 21 Ağustos günü de Victoria Open Space Arts Society'ye varacağı açıklandı.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0