Evinizde Hologram Keyfi Yaşatacak Proje: HoloVit

1
0
0
0
0
Şu sıralar sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz hologram teknolojisini evinize, odanıza getirebilecek bir teknoloji geliştirildi.
Kickstarter'da ortaya çıkan ilginç projelerden bir yenisi de HoloVit isimli evinize hatta odanıza 3 boyutlu hologram görüntü getirebilecek bir teknoloji oldu. Amerika Birleşik Devletleri'nde geliştirilen HoloVit, aslında temel bazda bir görüntü yansıtıcısı, hatta bir ayna görevi görüyor. Şu anda belli tür video vb içerikleri 3 boyutlu holograma çevirebilen bu ekran için şimdiden binden fazla görüntü materyali bulunuyor.

100 Dolar, 140 Dolar ve 250 Dolar fiyatlara sahip olan ürünler de sırasıyla telefon ve tabler, dizüstü bilgisayarlar ve televizyonlar olmak üzere 3 farklı büyüklüğe sahip yansıtıcılar üretiliyor.Aynı zamanda bu teknolojiyi günümüz koşullarında doruklarda yaşamanız için "Hologram Battle" isimli bir mobil oyunu Google Play ve App Store'da da yayınlamış olan ekip, ilerleyen zamanlarda ise kullanıcılarının kendi hologram videolarını çekebilmeleri ve hatta sosyal medya platformlarında paylaşarak HoloVit'e sahip olanlarda hologram görüntü ile izleyebilmelerine olanak tanıyacak bir sistem geliştirmekteler.

Yani sonuç olarak bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz hologramı evimize biraz daha minimal düzeyde getirebilecek HoloVit, uygun fiyatıyla da tercih sebebi olmuş.Bundan kısa bir süre önce dahi hayal gelen şeylerin gerçekleştiğini gördüğümüze göre artık gerek bu tarz teknolojiler, gerekse HoloLens gibi geliştirmeler sayesinde kısa sürede evimizde hologram teknolojisine de yer açmamız gerekecek gibi görünüyot.Yukarıda direkt olarak görebileceğiniz projenin detaylarını buradaki sitelerinden ya da buradaki Kickstarter bağlantılarından görebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0