İnsansı Robotlar da Artık Düşerken Kendilerini Koruyacaklar

0
0
0
0
0
İnsansı Robotlar da Artık Düşerken Kendilerini Koruyacaklar
İnsani robotlar düştüğünde artık eskisi gibi kahkalara boğulamayacağız. Çünkü artık yeni nesil insansı robotlar da tıpkı insani reflekslere benzer kendilerini korumaya çalışacaklar.
Bildiğiniz üzere son yıllarda robotlar giderek insanlaştırılmaya çalışılıyor. Hatta her geçen gün bu yolda daha da çok yol kat ediyor bilim adamları. Özellikle japonların çok düşkün olduğu bu sektör, bizleri içten içe birazcık korkutsa da(Skynet etkisi :( ) giderek daha da çok sükse yaratmaya devam ediyor. Geçen günlerde kendi dillerini geliştirerek iletişim kurabilen robotlar üretilmiş, ve artık onları sadece onlar istediğinde anlayabileceğimiz düşüncesi bile bizi ürkütmüştü.

Fakat şu bir gerçek ki, daha doğru düzgün yürüyemeden konuşmayı öğrendiler. Hepimiz robotların yürüme, merdiven çıkma, merdiven inme, araçtan inme, araca binme konusundaki başarısızlıklarını gördük. Hatta bazıları okadar kötü çuvallıyorlardı ki bizi gülmekten kırıp geçiriyorlardı. (Bkz: videodaki pok çuvalı gibi yere serilen robotlara :) )

 

(Soldaki videonun sesini kapatın, sağdaki videonun sesini açın ve aynı anda başlatın videoları :) )

 

 Artık bizi güldürmeyecekler!


Bu durum robotçuların aklına da çok takılmış ve açıkçası verdikleri emeklerin böylesine gülme sebebi olmasına kızmış olacaklar ki, yaptıkları açıklamaya göre artık robotlar kendilerini düşerken aynı biz insanlar gibi koruyacaklar ve böyle komik görüntüler ortaya çıkartmayacaklarmış. (Olsun elbet yine elleri kayacak, tutundukları dallar kırılacak!)

İnsanoğlunun en güçlü fiziksel korunma mekanizması olan, içgüdüleri ve refleksleri malesef günümüzde robotlarda henüz en büyük eksiklik. Sonuçta siz düşerken istemsiz olarak ellerinizi öne koyarak ilk şiddeti ellerinizle absorblıyor, yüzünüze yaklaşan bir cismi elinizle engelliyor, en önemlisi kafanızı kırmaktansa, kolunuzu budunuzu feda edebiliyorsunuz.

Doğal olarak henüz robotlar bunları yapamıyor (şekil : 1.a videodakiler gibi :) )

Dediğimiz gibi, bizce bunlar yinede robotların kesin kurtuluşu olmayacak ve yine epik komedi şeyler başarıcaklar :)

 

 Bizi Güldürmeleri İçin Düşmelerine Gerek Yok!

 

Sadece arada bir sapıtlamaları bizim için yeterli :)

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0