iPhone 5 İle Termal Görüş

2
1
0
0
0
iPhone 5 İle Termal Görüş
Telefonlarımıza kurduğumuz fotoğraf uygulamaları son derece ilginç filtre seçenekleri sunabiliyor ya da çektiğimiz fotoğraflarımıza ilginç efektler ekleyebiliyoruz. Ancak iPhone 5 ve 5S için üretilmiş olan bu kılıf gerçek anlamıyla algıonızı değiştiriyor.
Telefonlarımıza kurduğumuz fotoğraf uygulamaları son derece ilginç filtre seçenekleri sunabiliyor ya da çektiğimiz fotoğraflarımıza ilginç efektler ekleyebiliyoruz. Ancak iPhone 5 ve 5S için üretilmiş olan bu kılıf gerçek anlamıyla algınızı değiştiriyor.

FLIR One tarafından üretilen iPhone kılıfı iPhone'unuzun kamerasını bir termal kameraya dönüştürüyor ve 100 metre mesafede size termal görüş sağlıyor. Bu kılıf sayesinde, gözlerinizin göremediği karanlık ortamlarda bile 100 metre yakınınızdaki canlıları, ısı kaynaklarını ya da duvardaki çatlakları tespit edebiliyorsunuz.
 

 FLIR'in en ucuz oyuncağı


Bu kılıf, Genellikle mesleki profesyonelleri ya da avcıları hedef kitle olarak seçen FLIR'in makul fiyatlı ve kolay erişilebilir ilk modeli. CES'te yapılan açıklamaya göre 350 Dolar olan bu kendisinden kameralı iPhone kılıfı, açıkçası FLIR'in şimdiye kadarki en ucuz ürününden 750 Dolar daha ucuz.

Kullanımı da son derece kolay olan bu kamera-kılıfın uygulaması çeşitli farklı seçenekler sunuyor. farklı ısı derecelerini ayırt edebilen sensörleri sayesinde algılamak istediğiniz ısıyı ayarlayabiliyor ya da ayak izleri, yastık ve yatakta kalan ısı izlerini takip edebiliyorsunuz.

İlk bakışta günlük kullanım için anlamsız gelen hatta ne işimize yarayacak ki diyebileceğiniz FLIR One için üreticileri aslında çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceğini söylüyor. Siz evdee değilken köpeğinizin yatağınıza çıkıp çıkmadığını bıraktığı ısı izlerinden öğrenebilir, evinizin güvenliği için kullanabilir, evinizdeki ısı kaçağı noktalarını ya da duvarıun arkasındaki boruların su kaçırıp kaçırmadığını tespit edebilirsiniz.

Tabi ki ticari ya da endüstriyel kullanım alanları dışında isterseniz sadece infra-red fotoğraflarınızı paylaşmak için bile kullanabilirsiniz.
 

 Harici batarya görevi de var


Batarya konusunda da oldukça dost canlısı olan FLIR One, kendi bataryası sayesinde 4 saate kadar aralıksız kullanım imkanı sunuyor. Termal çekimi kullanmadığınız taktirde ise telefonunuzun batarya ömrünü %50'ye kadar uzatabiliyor.

2014'ün ilkbaharında gönderimi başlayacak olan FLIR One, şu an ön siparişte. Termal görüş, tüm akıllı telefon kullanıcılarının rağbet göstermeyeceği bir özellik olabilir; ama bu iş yetişmeyen stoklarla da sonuçlanabilir.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0