iPhone 6S İçin Özel Olarak E-Ink Kılıfı Üretildi!

0
0
0
0
0
iPhone 6S telefonları için ikinci bir ekran olarak kullanılan E-Ink kılıfı üretildi.
iPhone denince çoğumuzun aklına telefonun sahip olduğu özelliklerden çok, telefon için üretilmiş olan aksesuarlar gelir. Bu aksesuarların farklı kılıf çeşitlerinden, ek kamera lensine kadar birçok çeşidi bulunuyor. Genelde kullanıcıların göz zevkine hitap eden bu aksesuarlar, sadece "güzel görünüş" sağlamaktan çok daha ileriye gidebiliyor.

Çinli bir firma olan Oaxis tarafından üretilen E-Ink kılıflarını çoğumuz duymuşuzdur. Duymamış olanlar için tekrarlayalım; bu kılıflar telefonda bulunan bazı özelliklere sahipler ve kullanıldığı telefonlara ikinci bir ekran ekliyorlar. Kılıfın arka yüzünde bulunan bu ikinci ekran, hava durumu, e-posta, saat ve tarih gibi bazı uygulamaları kılıf üzerinden kullanabilmenizi sağlıyor. Kılıfın bu özelliklerinin yanı sıra telefonunuzla son derece uyumlu olması ve normal telefon ekranına göre çok daha az şarj tüketmesi, bu kılıfın birçok kişi tarafından kullanılmasını sağlamış. Oaxis bugün, yeni çıkan iPhone 6S telefonları için özel olarak bir E-Ink kılıfı üretildiğini belirtti. Özel kılıfın ismi InkCase i6. Bu kılıfların yeni iPhone'larla kullanılabilecek olması, ancak firmanın bu telefonlar için özel bir üretim gerçekleştirmesiyle birlikte mümkün olmuş. Kılıfta bulunan 4.3 inch boyutlu, 800x480 ekran çözünürlüklü ikinci ekran, az şarj tüketmesi istendiğinden dolayı sadece siyah-beyaz renklerini gösterebiliyor. 

E-Ink kılıfının kendine özel 128 MB'lık hafıza alanı bulunuyor. Kılıf isterseniz özellikleri arasında bulunan Bluetooth bağlantısıyla cihazlarına bağlanabiliyor ve işlemlerinizi kablosuz bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. Kılıfın kablosuz bağlantılarda kullanabilmesi için 460 mAh kapasitesinde bir bataryası bulunuyor.

InkCase i6, Kasım ayında 99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0