iPhone'unuzu Sanal Gerçeklik Kamerasına Dönüştüren Aksesuar!

2
0
0
0
0
Özel bir aksesuar ile iPhone'unuzu sanal gerçeklik çekimleri için kullanabilirsiniz.
Dünya üzerinde en çok satılan telefon modeli olmamasına rağmen iPhone'lar, en çok aksesuara ve ek cihazlara sahip olan telefonlar. Bunun nedeni bu aksesuarları üreten firmaların, müşteriler için iPhone'a ödedikleri yüksek fiyatı telefonlarını özelleştirmeye de ödeyebileceklerini düşünmeleri. Aksesuar ve diğer eklentilerin bulunduğu piyasalara bakınca da bu firmaların oldukça haklı olduğunu görebiliyoruz.

Son zamanlarda farklı markaların sektöre girmesiyle birlikte rekabetin iyice kızıştığı ve ilerlemelerin hızlandığı sanal gerçeklik platformları ve sektörü, iPhone kullanıcıları için de kullanılabilir hale geldi. Bir aksesuar yardımı ile iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonunuzu sanal gerçeklik içeriklerinin kaydedilebildiği ve paylaşılabildiği bir cihaza dönüştürmeniz artık mümkün.
 

Shot adındaki bu aksesuar, iPhone'unuzun kamerasına takılarak çalıştırılıyor. Yanında kullanıcıları için özelleştirilmiş uygulaması ile birlikte satışa sunulacak olan Shot, iPhone kameralarının görüş açısını yükselterek telefonun kamerasının sadece bir aksesuar ile sanal gerçeklik içerikleri kaydedebilmesini sağlıyor. iPhone'ların kamerasında bulunan 75 derecelik açıyı 3 katına, yani 235 dereceye çıkartan Shot, bu görüntüyü kullandığı uygulama ile birlikte özelleştiriyor. Aynı zamanda Shot 360 derecelik çekimlerde yapabiliyor fakat bu özelliği kullanabilmek için telefonun her iki kamerasının da kullanılması gerekiyor.

Shot bir süre önce iPhone'larla uyumlu hale gelen Cardboard'la da uyumlu. Yani bu aksesuar ile kaydettiğiniz görüntüleri ya da videoları Google Cardboard kullanarak kayıt yaptığınız iPhone telefonunuzdan izleyebiliyorsunuz.

Şu an Kickstarter üzerinden yardım toplayan Shot, planlamasında bulunan 1 aylık destek parasının %15'ini sadece 2 gün içerisinde toplayabildi. Shot'ın yapımcıları olan Jorge Leria ve William Viana, bu projenin gerçekleşebilmesi için 89.890 euro'ya ihtiyaçları olduğunu belirtmişti ve şimdiden 21.682 euro toplamışlar bile.Shot kısa bir süre için uygulaması, aksesuarı ve Google Cardboard'ın bulunduğu bir set olarak satılıyor ve setin fiyatı sadece 62 euro. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız birçok iPhone aksesuarından çok daha faydalı olabilecek bu aksesuara bir göz atmanızı öneririm. 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0